• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Газпром" заявив про зняття арештів з активів за позовами "Нафтогазу"

Реклама на dsnews.ua
У Великобританії, Люксембурзі, Нідерландах знято арешт з активів "Газпрому", введені за позовами НАК "Нафтогаз України"

Про це йдеться в заяві російського монополіста, передає "ДС" з посиланням на "Економічну правду".

"Згідно підтвердженням від місцевих консультантів, отриманою ПАТ "Газпром" 20 січня 2020 року, арешти та забезпечувальні заходи, прийняті в Англії та Уельсі, Нідерландах і Люксембурзі на вимогу НАК "Нафтогаз України" на підставі Арбітражного рішення Торгової палати Стокгольма №V 2014/129 від 28 лютого 2018 року, було знято", - зазначено в заяві.

У Великобританії зобов'язання суду (Undertakings) "Газпрому", South Stream Transport B. V. і Blue Stream Pipeline Company B. V. були припинені наказом англійського суду від 14 січня 2020 р. Юридична компанія "ДЛА Пайпер Лондон" підтвердила, що це є достатнім для припинення зобов'язань суду в Англії.

Адвокати "Нафтогазу" направили 10 січня 2020 р. листа на адресу адвокатів "Газпрому" і нідерландських компаній групи "Газпром" про зняття арештів в Нідерландах. "ДЛА Пайпер Амстердам" підтвердила, що це є достатнім для зняття арештів в Нідерландах.

Інформація про зняття арешту акцій відображена в реєстр акціонерів South Stream Transport BV.

Нагадаємо, 9 січня виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко повідомив, що Україна не повинна в рамках угоди з "Газпромом" повертати російської компанії, конфісковані за рішенням АМКУ.

Як повідомляла "ДС", 30 грудня 2019 року Україна і ВАТ "Газпром" уклали мирову угоду щодо ініційованого російською компанією міжнародного арбітражу у справі про її зобов'язання сплатити майже $7,4 млрд штрафу Антимонопольного комітету України (АМКУ).

Нагадаємо, в кінці 2019 року російський монополіст "Газпром" виплатив НАК "Нафтогаз України" $2,9 млрд, згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу.

Стокгольмський арбітраж 28 лютого 2018 року виніс рішення за позовом Нафтогазу проти Газпрому, згідно з яким російський газовий монополіст повинен виплатити українській стороні 2,56 млрд доларів компенсації за недопоставлений обсяг транзитного газу. Крім того, арбітраж відхилив претензії Газпрому до Нафтогазу за контрактом 2009 року в частині принципу "бери або плати".

    Реклама на dsnews.ua