• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Нафтогаз" залучив міжнародну компанія для збільшення газовидобутку на Заході України

Реклама на dsnews.ua
Група "Нафтогаз" залучила міжнародну компанію Expert Petroleum до збільшення видобутку вуглеводнів на родовищах АТ "Укргазвидобування" у Західній Україні

В рамках першого в історії нафтогазової галузі України повноцінного сервісного контракту з підвищення видобутку (Production Enhancement Contract - PEC) західний партнер в перші 5 років співпраці зобов'язався інвестувати близько 1 млрд грн (перерахунок $30 млн за прогнозним курсом) інтенсифікацію, буріння свердловин і розвиток інфраструктури, і, потенційно, здійснити додаткові інвестиції в подальшому, інформує "ДС" з посиланням на прес-службу "Нафтогазу".

Як повідомляється, партнерство між "Нафтогазом" і Expert Petroleum дозволить отримати додатково принаймні 300 млн куб. м газу на 13-ти малих родовищах в Західній Україні протягом 5-ти років.

"Укладена угода передбачає найбільші іноземні інвестиції в газовидобуток України за останні 5 років. Вони підуть на розвиток тих невеликих і виснажених родовищ, на які у Нафтогазу немає достатніх власних ресурсів в умовах значного падіння цін на енергоресурси. Замість очікуваного падіння видобутку на цих ділянках ми отримаємо зростання", - зазначив виконавчий директор з трансформації Групи Нафтогаз Отто Ватерландер.

За розрахунками компанії, інтенсифікація робіт, збільшення податків та інших бюджетних відрахувань партнерства дозволить акумулювати понад 4 млрд грн у ВВП України та Львівської області.

"У нас є солідний і успішний досвід реалізації таких проектів щодо збільшення видобутку з великими національними та міжнародними нафтогазовими компаніями Румунії та Угорщини, зокрема, де Expert Petroleum інвестувала понад $100 млн у деякі проекти і збільшила видобуток до 150% вище базового рівня. Сьогодні ми раді почати аналогічне співробітництво з "Нафтогазом", - згадав Девід Мартінон, співзасновник і генеральний директор Expert Petroleum.

Контракт між Expert Petroleum і "Укргазвидобуванням" укладено на 15 років з можливістю продовження ще на 10 років. Для виконання цього контракту і пов'язаних з ним послуг Expert Petroleum зареєструвала спеціалізовану українську компанію, яка виступить стороною договору.

Група "Нафтогаз" буде затверджувати плани розробки, щорічну програму робіт і бюджету, запропоновані компанією-оператором на цих родовищах.

Оператор буде отримувати фіксовану плату за підтримку базової видобутку (на рівні поточних операційних витрат "Укргазвидобування" з урахуванням інфляційної складової) і за збільшення видобутку. Повна власність на добуту продукцію, геологічні ліцензії та наявні активи будуть залишатися за "Укргазвидобуванням".

    Реклама на dsnews.ua