• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

"Дуже багато питань": Гетманцев розкритикував роботу податкової та митниці

Реклама на dsnews.ua

Голова фінансового комітету Верховної Ради, нардеп "Слуги народу" Данило Гетманцев заявив про помітне зниження планів і надходжень від митної та податкової служб

Про це Гетманцев розповів в інтерв'ю Liga.net, передає "ДС".

Він зазначив, що нинішній міністр фінансів Сергій Марченко взяв на себе відповідальність, коли звільняв колишніх керівників податкової і митниці, Сергія Верланова і Максима Нефьодова, і тепер від нього "чекають на результат".

"Якщо у нього будуть позитивні результати - переможців не судять. Якщо результати негативні, а ми зараз, на жаль, бачимо результати негативні, то таке рішення викликає дуже і дуже багато питань", - зазначив Гетманцев.

Щодо податкової Гетманцев відзначає два моменти: суттєве зниження плану порівняно 2019 роком.

"План був сильно скоректований, і індикативи знижені з 31 млрд грн до 21,3 млрд грн. Питання до міністра фінансів - хіба економіка країни впала на 30%? Ні. Чому таке пониження? Звичайно, простіше вимагати у ДПС перевиконання плану на 10% - до речі, ця задача не виконана з червня - якщо до цього зменшити на 30%. Порівняно зі старими индикативами невиконання плану склало 15%. В червні ми знову (як і в травні) бачимо зменшення надходжень рік до року (26,7 млрд грн при 28 млрд грн в 2019-му)", - навів цифри голова комітету.

Ситуація на митниці, за його словами, "набагато гірше".

"Планові показники також були зменшені на 30%, і навіть ці плани митниця не виконала в травні. У червні зменшений план був виконаний, однак це менше, ніж в аналогічні місяці при команді Максима Нефьодова. Сірий імпорт йде, бюджет отримує менше, системної роботи з митною вартістю немає, ми маємо зрив термінів щодо реформи митниці. При Нефьодові робилося хоча б це", - сказав Гетманцев.

Як повідомляла "ДС", Максим Нефьодов і Сергій Верланов були звільнені зі своїх постів 24 квітня.

Президент Володимир Зеленський під час прес-конференції висловив слова підтримки Нефьодову, назвавши його "хорошим хлопцем".

Нефьодов звернувся в Окружний адмінсуд Києва з проханням поновити його на посаді керівника митної служби.

    Реклама на dsnews.ua