• USD 27.8
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

"Режим рибальства 2020" дозволить відновити і зберегти аборигенні види риб, - Олег Баздуганов

Наказ Минэкоэнерго "Про затвердження Режиму рибальства в рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах) України у 2020 році" оприлюднено в офіційному віснику
Реклама на dsnews.ua

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook т.в.о. голови Держрибагентства Олег Баздуганов, головною метою "Режиму рибальства 2020" є упорядкування промислового рибальства в рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах) України і раціональне і економне використання водних біоресурсів суб'єктами господарювання всіх форм власності.

За словами Баздуганова, основними нововведеннями "Режиму рибальства 2020" є:

- зменшення кількості промислових знарядь лову, що дозволить зменшити навантаження на рибогосподарський об'єкт;

- закриття верхніх частин водосховищ для промислового рибальства. Верхів'я водосховищ є унікальною екосистемою. Відновлення та збереження аборигенних видів риб залежить від забезпечення нормальних умов існування і відтворення.

"Режим розроблявся з громадськими організаціями, науковими установами, Минэкоэнерго. Тепер нам слід рухатись далі і зробити все для посилення державного контролю в галузі рибного господарства. Порядок буде там, де існують правила, яких дотримуються всі", - написав Баздуганов.

Режими рибальства доповнюють чинні Правила промислової навантаженням, наприклад, кількістю знарядь лову (мережі тощо), а також кількістю плавзасобів. Крім того, вводяться ділянки рибогосподарських водних об'єктів, їх частин, на яких забороняється промисел водних біоресурсів (верхів'я водосховищ - особливо цінні ділянки для відновлення екосистем).

    Реклама на dsnews.ua