• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

"Слуги" хочуть заборонити українцям купувати й орендувати житло без ріелторів

Реклама на dsnews.ua
"Слуги народу" підготували законопроект, що забороняє орендувати або продавати квартири без послуг ріелтора

Як зазначено в пояснювальній записці до документа №3618 "Про ріелторську діяльність", таким чином нардепи хочуть побороти тіньову діяльність під час дій з нерухомістю, передає "ДС".

Серед ініціаторів – більшість депутатів "Слуги народу". В тому числі 9 з 11 членів профільного комітету Ради, який буде розглядати законопроект у п'ятницю. Автором документа є Дмитро Наталуха.

Відповідно до законопроекту, придбати (продати) або орендувати (здати в оренду) нерухомість буде законно тільки через ріелторів.

За роботу без ріелторських свідоцтв передбачені штрафи від 8,5 до 17 000 гривень з конфіскацією прибутку. Повторне порушення буде каратися від 17 до 34 тисяч гривень (також з конфіскацією прибутку).

Також ріелтори будуть вносити інформацію за договорами (з присвоєнням унікального номера) у новий сервіс – єдину інформаційну базу. Зареєстровані в базі ріелтерські договори будуть вважатися недійсними. Сама база буде публічною і доступною онлайн.

Крім цього, ріелтор буде проводити паспортизацію об'єктів, без якої, наприклад, прорекламувати свою квартиру (на сайті оголошень) –неможливо. Передбачається, що реклама нерухомості буде містити в собі номер паспорта об'єкта. За невиконання цієї вимоги законопроект передбачає штраф у 47,2 тисячі гривень.

Ріелтори будуть зобов'язані пройти профпідготовку і складати кваліфікаційний іспит. Атестовані ріелтори будуть вноситися в ще один новостворений сервіс – Єдиний реєстр ріелторської діяльності (Єдиний реєстр фізичних осіб, юридичних осіб та професійних об'єднань у сфері ріелторської діяльності).

Іспит буде проводити комісія "Національної федерації фахівців у сфері ріелторської діяльності". До складу комісії увійдуть фахівці, яких делегуватимуть професійні об'єднання. Ця федерація також стане держателем Єдиного реєстру ріелторської діяльності.

    Реклама на dsnews.ua