• USD 27.6
  • EUR 32.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

40 випусків: Проект подкастів "Пост-апокаліпсис. Рух вгору" завершує перший сезон

Реклама на dsnews.ua

Сьогодні – останній випуск подкасту "Пост-апокаліпсис". Не лякайтеся – тільки в першому сезоні. Так, сьогодні ми завершуємо перший сезон подкасту "Пост-апокаліпсис", і цей випуск – №40

Другий сезон подкасту розпочнеться 1 вересня. Крім того, сьогодні я хочу розповісти про плани. Вони не те щоб грандіозні, але дуже цікаві.

Ми запускаємо проект під назвою "Творча студія ділового мовлення". Наш проект – це творча студія, яка виходить з того, що люди завжди будуть слухати один одного, а значить, мультимедійні формати ділового (і не тільки) контенту будуть затребувані. Наші завдання зараз – експериментальним шляхом визначити, які форми подачі контенту (подкасти, YouTube-ролики, онлайн-мовлення, телеграм-канали) матимуть успіх, що саме виявиться найбільш цікавим людям.

Ми виходимо з того, що ми почали створювати свої медіа-продукти в момент максимального просідання ринку. Тобто далі неминуче зростання ринку буде супроводжуватися і нашим зростанням.

В цей час і в цьому місці ми можемо дозволити собі експериментувати. Учасники студії як добровільного об'єднання, поки ніяк юридично не оформленого, – дорослі, що відбулися люди, професіонали, які вирішили, що можуть витратити певну кількість часу і сил на проект, який відповідає їх духу і помислами, і потенційно має майбутнє на ринку медіа України, а можливо, й інших країн.

Творча студія ділового мовлення для нас сьогодні – спроба намацати майбутнє. Але на наступному етапі розвитку студія повинна стати цілком комерційним проектом, на власному прикладі довівши, що і в сьогоднішньому світі ЗМІ можуть бути прибутковим бізнесом, не скочуючись виключно на розважальну складову, тобто зберігаючи серйозність і респектабельність.

Нам бачиться, що існують два однаково важливих шляху до досягнення цього.

Перший шлях – поєднання в портфелі студії продуктів для досить вузької тематичної аудиторії (невелику, але гарантовану кількість споживачів контенту) і для досить широкої (велике число споживачів контенту, але з невисокою лояльністю).

Поки що, на даному етапі, наш шлях розвитку – створення подкастів, далі – створення відео для YouTube і інших платформ, телеграм-канали, далі – запуск власного радіо/телемовлення. Поки ми орієнтуємося на запуск ділового радіо з 1 січня 2021 р. Однак описана модель зовсім не виключає додавання до неї нових ідей, форматів і медіа-продуктів. Більше того, таке додавання просто необхідно.

Контент студії – насамперед власний, повністю унікальний. Але по мірі створення та розвитку власної медіа-платформи, до неї можуть і повинні підключатися незалежні творці контенту.

Перший етап, який ми вже пройшли, – подкасти про IT-бізнес в Україні. Вже повністю викладений перший сезон з 10 випусків, другий сезон зараз завершуємо викладати в Мережу, майже всі випуски вже записані.

Другий продукт – перший і поки єдиний в Україні щоденний подкаст "Пост-апокаліпсис". Його тематика – вихід України з "коронакризи", економічні рецепти, думки експертів і т. п.

Опрацьовуються ідеї та тематичні плани ще кількох подкастів, більш легкого і масового формату, створення яких не вимагає скільки-небудь значних фінансових ресурсів.

Зараз ми опрацьовуємо (з розрахунком запустити в серпні) такі проекти як "Кавоварка" ("жіночий" подкаст з двома співведучими про кав'ярні Києва і життя в столиці), "Купи слона" ("жіночий" подкаст з двома співведучими на споживчу тематику), "Білоруси в Україні" (бесіди з білорусами, в різний час і з різних причин що перебралися жити в Україну). У планах – подкасти "Кар'єра і гроші", "Конструктор бізнесу", "Бізнес каже" а також подкаст, присвячений українській політиці.

    Реклама на dsnews.ua