• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Олександр Слободян: Ми - номер один в експорті. Наш шлях проходить більш ніж через 52 країни світу

Президент АТ "Оболонь" про нові напрями для експорту продукції компанії, про енергоефективних проектах, а також про те, чому незмінно стають популярними новинки, запропоновані ринку
Реклама на dsnews.ua

"Оболонь" була і залишається найвідомішою пивоварнею України. Яка зараз роль компанії на українському ринку?

- Компанія "Оболонь" займає чверть ринку по виробництву пива. Це хороший результат і важка праця. Постійно потрібно йти в ногу з конкурентами, щоб виділятися серед величезної кількості компаній.
Ринок залишається незмінним, змінюється лише його структура, і ми також не стоїмо на місці. Ми вдосконалюємося, щоб залишатися кращими. І я вважаю, що у нас непогано виходить.

Відомо, що "Оболонь" була першою компанією не тільки в Україні, але і у всьому колишньому СРСР, яка почала експортувати пиво на Захід. Які зараз експортні позиції "Оболоні"?

- Частина експорту компанії складає більше 60% від обсягу українського пива, реалізованого за кордон. Ми - номер один в експорті. Наш шлях проходить більш ніж через 52 країни світу. І це не може не радувати. Ми шукаємо індивідуальний підхід до кожної країни, куди експортуємо продукцію, оскільки світовий ринок багато-гранен.
Також хочу зазначити, що тільки в 2019 році ми вийшли на шість нових ринків Латинської Америки і Африки.

В останні роки "Оболонь" велику увагу приділяє енергоефективності. Яка віддача від цих проектів?

- ПРАТ "Оболонь" перше серед виробників напоїв України розпочав переробку відходів, будучи компанією, яка дотримується принципів розширеної відповідальності виробника.

Лінія з переробки відходів ПЕТ-тари була запущена в 2002 році. Таким чином, проектом власної переробки ПЕТ-пляшок вже 17 років.

Реклама на dsnews.ua

На сьогодні наша компанія - єдиний вітчизняний виробник напоїв, який здійснює власну переробку використаних ПЕТ-пляшок. Один з найважливіших аспектів для компанії - дбайливе ставлення до навколишнього середовища. Це і є однією з основ сталого розвитку та покращення екологічних показників на виробництві. Зменшення виробничих викидів в атмосферу, програми енергоефективності, зниження водоспоживання і зменшення забруднення навколишнього середовища - це пріоритетні напрямки роботи для компанії. За підсумками 2018 року в обсягах виробництва компанії частка виробництва корисного продукту в середньому становить 98,88%, а частка відходів - 1,11%. Це хороші показники для заводу.
Екологічна ефективність є не тільки викликом нинішнього стану навколишнього середовища, але і можливістю заощадити і вивільнити додаткові ресурси. В умовах постійного подорожчання сировини для компанії інноваційні проекти з переробки відходів вигідні, а для людей і навколишнього середовища безпечні. Одночасно з такою динамікою збільшення відходів залишається популярною у споживачів продукція в ПЕТ-тарі.

Які нові продукти корпорації "Оболонь" виявилися самими вдалими? І якими новинками компанія збирається здивувати споживачів незабаром?

- Практично всі новинки можна вважати успішними, тому що ми працювали на совість, а також на запити наших споживачів.

Більшість інновацій пов'язані з ринком пива, наприклад, Про+ Нефільтроване з вітамінами і мінералами підкорила аудиторію, яка не вживає алкоголь.
Є і лимонад у списку нових - Limonissimo. Всі вони були позитивно сприйняті споживачем.

Ми плануємо розвивати цей напрямок, оскільки знаємо, що наша праця буде оцінена, і раді, що користуємося попитом на ринку.

    Реклама на dsnews.ua