• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 39.8
Спецпроєкти

АМКУ наполегливо рекомендує великим АЗС знизити ціни на пальне

Найбільші мережі АЗС в Україні необʼєктивно реагують на зниження світових котирувань на пальне, що може призводити до завищення цін для споживачів

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві Антимонопольного комітету України (АМК), інформує "ДС".

АМКУ надав великим роздрібним мережам обовʼязкові до розгляду рекомендації. Зокрема, рекомендації надано мережам, що працюють під брендами WOG, OKKO, Ukrnafta, AMIK, Shell, Socar, UPG, БРСМ, Avantage-7 і Glusco. Регулятор рекомендував цим мережам АЗС вжити заходів щодо встановлення роздрібних цін на ЗВГ, високооктанові бензини і дизельне пальне на рівні, який існував би за умов значної конкуренції на ринку і відповідав обʼєктивній ситуації на ринку.

За підсумками проведеного аналізу АМКУ встановив, що в січні-березні 2021 року курс долара США до гривні знизився на 2,8%, а середні ціни великого опту на бензини марки А-95 зросли на 12,5%, дизпальне – на 9,4%. Разом з тим середні роздрібні ціни на бензини марки А-95 зросли на 12,5%, на дизельне пальне – на 12,93%, на автогаз – на 21,15%.

При цьому АМКУ підкреслює, що з 12 березня європейські котирування на дизельне пальне і високооктанові бензини почали знижуватися. При цьому рівень роздрібних цін на інформаційних табло стаціонарних АЗС продовжував зростати.

"Як показує досвід, вітчизняні оператори роздрібної реалізації пального швидко реагують на збільшення європейських котирувань на нафтопродукти і відразу відображають таку тенденцію на інформаційних табло АЗС. Однак при зменшенні європейських котирувань на нафтопродукти такого швидкого "зворотного" процесу не відбувається", – зазначали в АМКУ.

Комітет звертає увагу, що зниження європейських котирувань повинно забезпечити зниження закупівельних цін на нафтопродукти на території України, а отже є підставою для зміни роздрібних цін.

"Відтак, Комітет вбачає, що тенденція до підвищення та утримання основними учасниками ринку роздрібних цін на інформаційних табло стаціонарних АЗС, за умови зниження оптової вартості ресурсу та за відсутності об'єктивних на це причин (факторів), може призвести до додаткових фінансових витрат споживачів. Такі дії можуть призвести до спотворення конкуренції між учасниками ринку – операторами стаціонарних АЗС", — резюмували в АМКУ.

Нагадаємо, ще 10 березня премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд веде діалог з представниками АЗС щодо стабілізації цін на пальне і планує "закрити це питання до кінця березня".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua