• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

АМКУ визнав недобросовісність конкуренції з боку "Книгарня Є"

Реклама на dsnews.ua

Адміністративна колегія Північного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України підтвердила порушення конкуренції з боку мережі магазинів "Книгарня Є" та ТОВ "Видавництво моя книжкова полиця" Наталії Моспан

Про це йдеться на сайті адміністративної колегії АМКУ, повідомляє " Цензор.НЕТ ".

Зокрема, в діях компаній виявлені ознаки порушення статей 8 і 10 закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції", у вигляді дискредитації ТОВ "Якабу Трейд" і схиляння до бойкоту підприємства.

"Книгарня Є" і "Моя книжкова полиця" зобов'язані в 10-денний термін усунути порушення, а також АМКУ їм рекомендує утриматися від дій щодо поширення неправдивих, неточних або неповних відомостей, які дискредитують онлайн-магазин Yakaboo.

Рішення винесено на підставі звернення Yakaboo, причиною для якого став торішній пост Наталії Моспан і магазину "Книгарня Є" в соціальній мережі Facebook. В опублікованому повідомленні вони повідомляли про припинення співпраці з Yakaboo і закликали інших учасників книжкового ринку бойкотувати компанію.

Однак перевірка АМКУ показала, що в асортименті Yakaboo представлені видання на 71 мовах, компанія активно просуває українські книги, а діяльність компанії здійснюється відповідно до закону України "Про видавничу справу".

Тепер ТОВ "Книгарня Є" та ТОВ "Видавництво моя книжкова полиця" повинні в 10-денний строк з дня отримання рекомендацій усунути причини виникнення порушення, а також не допустити їх проявів в подальшому.

Крім того, АМКУ рекомендує утриматися від вчинення дій щодо поширення будь-яких неправдивих, неточних або неповних відомостей, що мають дискредитує характер і можуть завдати шкоди діловій репутації Yakaboo, а також спрямованих на схиляння до бойкоту компанії.

Нагадаємо, в 2020 році в ТОВ "Книгарня Є" заявили про розширення асортименту російських видань. У мережі магазинів відзначили, що піти на такий крок їх змусила ситуація на книжковому ринку.

    Реклама на dsnews.ua