• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

АМКУ програв суди і повернув виробникам цигарок 2,6 млрд грн

Антимонопольний комітет України (АМКУ) видав подання на повернення 2,644 млрд грн чотирьом найбільшим виробникам цигарок у справі "Тедіса" – таку суму вони сплатили на виконання штрафних санкцій 

"Cправа Тедіса" була наймасштабнішим кейсом в історії АМКУ за розміром призначених штрафів
"Cправа Тедіса" була наймасштабнішим кейсом в історії АМКУ за розміром призначених штрафів
Реклама на dsnews.ua

Про це відомство повідомило у відповідь на інформаційний запит LIGA.net, передає "ДС".

Йдеться про компанії "Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб'юшн" разом із "Філіп Морріс Україна", "Джей Ті Інтернешнл Україна" разом із "Джей Ті Інтернешнл Компані Україна", "Імперіал Тобакко Продакшн Україна" разом із "Імперіал Тобакко Юкрейн", а також "Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг Україна".

Нагадаємо, що у жовтні 2019-го АМКУ оштрафував на 6,5 млрд грн дистриб'ютора "Тедіс" та чотирьох найбільших виробників цигарок за нібито змову, що призвела до монополізації ринку тютюнових виробів. Однак вони оскаржили це рішення в судах та після дворічного процесу перемогли. Зокрема, у лютому 2021 р. позов "Тедіса" задовольнив Верховний Суд України, який визнав недійсними претензії АМКУ до компанії на 3,4 млрд грн.

Утім, ще під час судових розглядів названі вище виробники сигарет сплатили штраф на загальну суму 2,644 млрд грн. За даними видання, держава повернула підприємству гроші ще в червні. На відміну від виробників сигарет, "Тедіс" не сплачував штраф під час судового процесу.

Варто зазначити, що "справа Тедіса" була наймасштабнішим кейсом в історії АМКУ за розміром призначених штрафів. 

    Реклама на dsnews.ua