• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

АМКУ впаяв штраф у півмільйона гривень фармкомпанії за рекламу "засобу від коронавіруса"

Реклама на dsnews.ua

Компанія "Юрія-фарм" була оштрафована Антимонопольним комітетом України на суму 528 тисяч гривень за згадування в рекламному ролику свого препарату, який нібито допомагає в боротьбі з коронавірусом

Про це йдеться в повідомленні прес-служби АМКУ, передає "ДС".

"Антимонопольний комітет прийняв рішення визнати, що ТОВ "Юрія-фарм" вчинило порушення, передбачене статтею 15 Закону "Про захист від недобросовісної конкуренції" у вигляді повідомлення неправдивих відомостей у рекламному ролику лікарського засобу "Декасан" без належного обґрунтування згідно з чинним законодавством. Зокрема, без наявності офіційних рекомендацій Міністерства охорони здоров'я України щодо його застосування", - зазначено в повідомленні.

Зазначається, що такими діями підприємство порушило конкурентне законодавство, вводило в оману споживачів і отримало конкурентну перевагу над іншими виробниками лікарських засобів, які не поширювали неправдивих відомостей про лікувальні властивості власних препаратів.

За це порушення на ТОВ "Юрія-фарм" накладено штраф у розмірі 528 тисяч гривень. Штраф підлягає сплаті у двомісячний строк з дня одержання рішення.

Порушення було виявлено на телеканалі 1+1 в ролику препарату "Декасан", в якому поширювалася інформація, що він "діє на всі складні віруси, включаючи коронавіруси!", в рамках постійного моніторингу порушень законодавства про захист від недобросовісної конкуренції в рекламі лікарських засобів.

В АМКУ наголосили, що жодної інформації про такі властивості не було в інструкції "Декасана". Так само були відсутні будь-які клінічні дослідження, які підтвердили б лікувальний або профілактичний ефект препарату відносно хвороби COVID-19. Крім цього, дані про лікування або профілактики коронавіруса цим засобом не відповідають офіційній інформації Всесвітньої організації охорони здоров'я та Міністерства охорони здоров'я України.

    Реклама на dsnews.ua