• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Апеляційний суд продовжить розгляд скарги "Імперіал Тобакко" у справі про безпрецедентний штраф АМКУ

На 2 лютого заплановане засідання апеляційного суду, де дистрибуційні та виробничий підрозділи компанії "Імперіал Тобакко Україна" оскаржать рішення суду першої інстанції у антимонопольній справі, за якою Антимонопольним комітетом України на компанію було накладено безпрецедентний штраф

На компанію накладено сумарний штраф у розмірі 460 млн грн
На компанію накладено сумарний штраф у розмірі 460 млн грн / УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Попереднє засідання 8 грудня минулого року було перенесене.

Як заявив юридичний представник «Імперіал Тобакко Україна» Олександр Дякулич, адвокат, радник практики антимонопольного та конкурентного права юридичної компанії Arzinger, на засіданні 2 лютого компанія-позивач має намір просити суд призначити судову експертизу.

«Попри те, що суд першої інстанції проігнорував наші докази, ми абсолютно впевнені в нашій правовій позиції і в тому, що вона буде підтверджена під час незалежної судової експертизи, призначеної ухвалою суду. Ми дуже розраховуємо на те, що апеляційний господарський суд більш об'єктивно і уважно підійде до розгляду цієї справи і, навіть попри безпрецедентний політичний тиск щодо всіх відповідачів у справі, судді керуватимуться у своїх рішеннях тільки правом і здоровим глуздом, а не політичною доцільністю», — зазначив адвокат, коментуючи судові розгляди за рішенням АМКУ про застосування антимонопольного штрафу.

Як повідомлялося раніше, компанії, які зазнали штрафів, доводять у судах, що АМКУ у своєму рішенні не навів жодних доказів для підтвердження звинувачень на адресу тютюнових виробників в частині їх сприяння в монополізації ринку з боку «ТЕДІС Україна». Суди ж, на їхню думку, згодом під зовнішнім політичним тиском поспішно легалізували спірне рішення антимонопольного відомства. Судді проігнорували висновки експертів у сфері антимонопольного законодавства, а також докази тютюнових компаній, викладені в томах докладного аналізу ринкової і економічної ситуації. Як зазначають в компаніях, суди в основу своїх вердиктів поклали спірні твердження АМКУ, що суперечить стандартам ЄС в частині доведення і розслідування в антимонопольних справах.

20 липня 2020 р. Господарський суд Києва відхилив позов «Імперіал Тобакко», яким компанія намагалася оскаржити неправомірні санкції АМКУ.

«У пошуках захисту від неправомірних і необґрунтованих рішень державного регулятора ми звернулися до суду, сподіваючись, що наше право на справедливий судовий розгляд незалежним і безстороннім судом буде реалізовано. З цієї причини рішення суду першої інстанції на користь АМКУ є великим розчаруванням для нас і всіх міжнародних інвесторів в Україні», — прокоментував рішення Госпсуду Києва генеральний директор «Імперіал Тобакко Юкрейн» Ростислав Чернак.

Після цього «Імперіал Тобакко» письмово повідомила АМКУ про подачу апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції і про твердий намір продовжувати захищати свої права в судах вищих інстанцій, а також в міжнародному інвестиційному арбітражі.

Реклама на dsnews.ua

Таким чином, компанії «Імперіал Тобакко Юкрейн» і «Імперіал Тобакко Продакшн Україна» роблять спроби оскаржити неправомірне і політично мотивоване рішення АМКУ, яким на компанії накладено сумарний штраф у розмірі 460 млн грн.

У компаніях зазначають: скасування штрафів в апеляційній інстанції — остання можливість для України відновити справедливість і уникнути міжнародного скандалу. 24 липня 2020 р. міжнародна компанія Imperial Tobacco направила Міністерству юстиції повідомлення про намір порушити інвестиційний спір проти України. У документі, який став надбанням ЗМІ, компанія назвала претензії і санкції Антимонопольного комітету України безпідставними. Крім того підкреслюється, що, відмовивши іноземному інвестору в ефективних засобах правового захисту для законного оскарження рішення АМКУ, Україна в особі її судової системи порушила міжнародні зобов'язання. Серед іншого дії АМКУ і судових інститутів України кваліфіковані для майбутнього міжнародного арбітражу як неспроможність нашої держави надати справедливий і рівноправний режим, повний захист законних очікувань інвестора, а також як протизаконна експропріація, що суперечить міжнародним зобов'язанням та двостороннім угодам України про захист інвестицій.

10 жовтня 2019 р. АМКУ наклав на дистриб'ютора «ТЕДІС Україна», а також чотирьох виробників тютюнових виробів і їх підрозділи з дистрибуції штраф на загальну суму 6,5 млрд грн, з яких 292 млн грн — на компанію «Імперіал Тобакко Юкрейн» (торговий дім міжнародного виробника) і ще 167 млн грн — на тютюнову фабрику міжнародного виробника «Імперіал Тобакко Продакшн Україна».

Під час судового процесу представники компаній неодноразово заявляли і надавали численні докази про факти системного тиску на суд в інтересах АМКУ.

    Реклама на dsnews.ua