• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Арахамія та ексглава ЄДАПСу Сидоренко можуть заробляти десятки мільйонів доларів на імпорті електроенергії з Білорусі, — ЗМІ

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія та ексглава скандального консорціуму ЄДАПС Юрій Сидоренко можуть бути причетні до "схеми" імпорту електроенергії з Білорусі в Україну за участю фірми-прокладки з ОАЕ

Давид Арахамія
Давид Арахамія / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у журналістському розслідуванні "РБК-Україна".

Згідно з інформацією, яку опублікували журналісти, імпорт електрики відбувається не безпосередньо між "Біленерго" та "Енергоатомом". Операції купівлі-продажу енергії здійснюються через українську компанію "ТЕТ Груп" та арабську Vector Energy Innovation.

Договір між Vector Energy Innovation та ТОВ "ТЕТ Груп"
Договір між Vector Energy Innovation та ТОВ "ТЕТ Груп"

Якщо надана у статті копія контракту між українською та арабською компаніями правильна, то щомісячна маржа, яку заробляє Vector Energy Innovation, становить не менше 41 доларів США при закупівлі електроенергії в Білорусі по 59 доларів США за МВт⋅год та продажу українцям по 100 доларів США за МВт⋅ч.

Розмір маржі журналісти розрахували на підставі цієї інформації, а також середньодобового значення базових цін на РДН у листопаді, який становив 2 915,98 грн за МВт⋅годину (близько 107 дол.).

Так, журналісти дійшли висновку, що стабільний дохід арабської "прокладки" Vector Energy Innovation незалежно від ситуації на ринку та обсягів поставок стабільно становить 41 дол. на кожному МВт·годину.

"При заявленому місячному обсязі поставок із Білорусі на рівні 900 тис. МВт⋅година, в кишеню друзям Давида Арахамії йде $27,5 млн 40% маржа буквально з повітря", — пишуть автори матеріалу.

Журналістам вдалося встановити зв'язок підписанта контракту з боку арабської компанії Тарьяма Матара Тарьяма з колишнім главою скандального консорціуму ЄДАПС Юрієм Сидоренком, який переховується від українського правосуддя, і його партнерами Іриною Обіденко і Василем Грицаком. Арабський глава Vector Energy Innovation, як виявилося, є також співвласником компанії-правонаслідника ЄДАПС Industrial Innovation Group, інтереси якої за участю у президентській програмі "Держава у смартфоні" довгий час лобіював Давид Арахамія.

Нагадаємо, імпорт електроенергії з Білорусі в Україну відновився на початку листопада 2021 року, до того його було припинено з політичних мотивів.

    Реклама на dsnews.ua