• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Автор дослідження для "Стоп шлам" не знає, як довести шкоду екології від МГЗ, — ЗМІ

Приватний експерт Євген Юрченко, який на замовлення громадської організації "Стоп шлам" проводив експертизу волосся мешканців Миколаївщини, знову не пояснив, яким чином у нього виявилися зразки для досліджень

Євген Юрченко
Євген Юрченко
Реклама на dsnews.ua

Про це він сам сказав в інтерв'ю "Фокусу", пише "Дело".

"В Україні подібні дослідження взагалі не проводилися. Не кажучи про те, щоб використовувати їх у суді. Що використовується як докази, я не можу сказати", — зазначив Юрченко.

ЗМІ нагадують, що "Стоп шлам" відома тим, що атакує Миколаївський глиноземний завод, вимагаючи заплатити членам організації за "моральну шкоду" понад 9 млрд грн. Активісти залучили до своєї інформаційної кампанії проти заводу експерта Євгена Юрченка із "Київського експертно-дослідницького центру" (КЕДЦ). Це приватна структура із статутним капіталом у 1500 грн. Проведення досліджень ТОВ КЕДЦ – платна послуга. Замовник повинен заповнити спеціальну форму та гарантувати оплату за виставленим рахунком. Після того як "Стоп шлам" оплатив послуги, експерт заявив, що у волоссі мешканців сіл, які розташовані поблизу МГЗ, підвищений вміст різних елементів, що призводить до небезпечних захворювань, наголошує видання.

"На пресконференції, на якій оголошувався старт дослідження, експерт, сидячи пліч-о-пліч із представниками "Стоп шлам", відразу ж озвучив свідомо негативний результат, хоча збір зразків тільки починався. Але на пряме запитання експерт не зміг назвати ні методику дослідження, ні умови, за яких здійснювався збір зразків. Умовчується ця інформація і зараз в інтерв'ю, яке постало перед черговим судовим засіданням", — цитує "Дело" адвоката МГЗ Володимира Ващенка.

На думку юриста, це чергова спроба вплинути на суд, маніпулюючи інформацією щодо впливу діяльності заводу на екологію та здоров'я. Однак до суду надати підтверджуючі документи псевдоекологи не змогли, як докази підготувавши лише психологічну експертизу про моральну шкоду.

Це дослідження Мін'юст визнав незаконним, експертам-психологам призупинили дію свідоцтв, і зараз вони є фігурантами кримінального провадження про підробку документів.

Раніше повідомлялося, що стосовно засновників організації "Стоп шлам" поліція розслідує справу про шахрайство при спробі заволодіння коштами Миколаївського глиноземного заводу, а стосовно судді, яка їм допомагала, слідство ведуть НАБУ та ДБР.

Днями твердження активістів про зростання онкологічних захворювань у Вітівському районі Миколаївської області, де розташовано МГЗ, спростували офіційні дані облздорову. За останній рік тут кількість хворих знизилася на 43%, пише Дело.

    Реклама на dsnews.ua