• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

"Азовсталь" звернулася до ОАСК для скасування рішення про підвищення тарифів на вантажні перевезення, - політолог

Компанія "Азовсталь", що входить до групи Метінвест Ріната Ахметова, звернулася до Окружного адміністративного суду Києва з вимогою скасувати прийняте в серпні рішення Міністерства інфраструктури про підвищення тарифів на залізничні вантажні перевезення

Реклама на dsnews.ua

При цьому суд вирішив розглядати справу у спрощеному порядку, розповів глава Інституту публічної політики та консалтингу Сергій Биков.

"Щоб легше зрозуміти, що таке спрощене виробництво, уявіть: вас звинуватили, що ви не повертаєте кредит, який і не брали. Але вас в суд не викликали, вашу позицію не послухали, а ви дізналися про цей процес тільки з рішення суду, який вже пройшов без вас", — пояснив експерт.

Він звернув увагу на той факт, що ані "Азовсталь", ані Метінвест раніше не оскаржували рішення про підвищення тарифів.

"Азовсталь" вирішила по-тихому звернутися до суду з сумнівною репутацією, щоб УЗ втратила мінімум 12 млрд грн. 2 млрд грн в цьому році і 10 в наступному. За ці гроші УЗ повинна була ремонтувати шляхи й електрифікувати залізницю, щоб вагони не переверталися і не сходили з рейок", — повідомив Биков.

При цьому підвищення тарифів призвело до того, що частка транспортування в загальній вартості залізної руди зросла несуттєво — з 2 до 3%. Експерт припустив, що звернення до суду з боку Азовсталі може бути помстою за те, що державна Укрзалізниця тепер закуповує електроенергію безпосередньо в Енергоатому, а не через фірми Ахметова.

"Це приносить додаткові 4 млрд грн економії для УЗ. Заощаджені 4 млрд грн УЗ на відновлення залізниць і нові вагони", — зауважив Биков.

За його словами, навіть після підвищення тарифи в Україні залишаються нижчими за європейські. Так, після 1 січня тарифи на перевезення залізної руди в Україні складуть $8,74, тоді як в Польщі тариф становить $51,68, в Словаччині — $45, в Румунії — $25,17.

"Якщо суд прийме рішення на користь "Азовсталі", то стратегічне держпідприємство не отримає необхідні інвестиції, а ми і далі будемо субсидувати одну фінансово-промислову групу, замість того, щоб інвестувати в інфраструктуру", — констатував експерт.

    Реклама на dsnews.ua