• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Безвідсотковий кредит на відкриття бізнесу: деталі

Безробітні члени малозабезпечених сімей з січня 2022 року зможуть отримати безвідсотковий кредит на три роки до 100 тисяч гривень на придбання обладнання і матеріалів для відкриття свого бізнесу

Реклама на dsnews.ua

Відповідні документи опубліковані на урядовому порталі, передає "ДС".

Повідомляється, що допомога призначена безробітним членам малозабезпечених сімей на придбання обладнання та матеріалів для відкриття свого бізнесу. Допомога буде безвідсотковою, але її треба повернути через три роки.

Розмір допомоги становитиме 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання. Тобто, на сьогодні це 90 000 гривень, але з 1 грудня 2021 року мінімальна зарплата зросте до 6 500 гривень, і, відповідно, з січня 2022 року за програмою допомоги для бізнесу зможуть виділити до 97 500 гривень.

Згідно з прийнятим порядком, для отримання безвідсоткової допомоги треба подати бізнес-план і протягом місяця зареєструвати ФОП.

Рішенню Кабміну передував пілотний проєкт "Рука допомоги" , який реалізовувався у 2017-2019 роках у Харківській, Львівській та Полтавській областях та окремих обʼєднаних територіальних громадах Житомирської, Донецької, Чернігівської областей.

Під час пілотного проєкту підприємцями стали 237 малозабезпечених безробітних та вимушених переселенців. За три роки тільки 19 з них припинили підприємницьку діяльність, що складає всього 8%.

Сфери діяльності учасників проєкту — найрізноманітніші: від автосервісу до виготовлення меблів, одягу та взуття, від виробництва продуктів харчування до лісового господарства та виконання висотних робіт.

Як повідомляла "ДС", Кабінет міністрів України підтримав запуск програми безвідсоткових кредитів на відкриття бізнесу, які почнуть видавати з січня 2022 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua