• USD 26.6
  • EUR 31.5
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Без офісів, але з "універсальними солдатами". Якою стане робота в Україні?

У Києві відкрилася інтерактивна виставка Future of Work, де кожен відвідувач може "приміряти" на себе роботу майбутнього

Реклама на dsnews.ua

Поштовхом до створення виставки стало ґрунтовне дослідження Future of Work in Ukraine, проведеного Career Hub і Центром "Розвиток корпоративної соціальної відповідальності" в межах програми "Мріємо та діємо". Програма "Мріємо та діємо" впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром "Розвиток КСВ" (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.

До дослідження залучили всіх учасників "робочого" процесу — від студентів до роботодавців і власників бізнесу. Таким чином вдалося виділити ключові тренди ринку праці в Україні через 5 і 10 років.

Наприклад, в 2030 році багато бізнесів відмовляться від класичного офісного варіанту роботи і перейдуть на формат так званого "гарячого столу". Затребуваними будуть ті професії, які складно і дорого автоматизувати, а також ті, які передбачають високий рівень креативності. В основному це стосується аграрної та харчової промисловості, ІТ, машинобудування, металургії та креативних індустрій.

Більшість професій будуть зникати і мінятися не за формою, а за змістом. Зате виникнуть нові спеціальності, які будуть міксом різних компетенцій, знань і досвіду. Саме тому стане популярною профорієнтація, а освіта більш орієнтованою на практичну складову, обмін досвідом і саморозвиток.

Протестувати себе, як працівника майбутнього можна просто на локаціях виставки, тут же отримати карʼєрну консультацію і разом з експертами визначити власні зони особистісного зростання. Це проєкт, який покликаний пояснити тренди роботи майбутнього у цікавому практичному форматі. Організатори переконують, що виставка буде корисною не лише для випускників та їхніх батьків, а й для тих, хто хоче розвинути у собі затребувані навички та освоїти новий фах.

На відвідувачів чекає насичена програма, яка поєднує у собі заходи онлайн та офлайн: тренінги та дискусії, стенди в приміщеннях та open air, консультації, інтерактивні експонати, інформативні лекторії, креативні локації та фотозони. Це можливість для молоді зазирнути вперед на десять років та вибудувати власний алгоритм дій для досягнення успіху у майбутньому України 2030.

В Україні така виставка проводиться вперше, тож команда проєкту закликає відвідати захід, оцінити та прокачати свої навички, дізнатися про тренди майбутнього від впливових стейкхолдерів та зробити крок до освоєння професії майбутнього. Виставка триватиме до 1 серпня в Києві в культурному центрі "Арт-Братислава" (вул. Олександра Архипенка, 5).

    Реклама на dsnews.ua