• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Бізнес и Фонд держмайна судяться за цехи "Більшовика"

Потенційні інвестори, зацікавлені у приватизації 100% акцій АТ "Перший київський машинобудівний завод" (ПКМЗ, екс-"Більшовик"), дізнаються про те, що саме входить до цього лоту, лише напередодні аукціону 27 жовтня

ukrnews24.net
Реклама на dsnews.ua

Суд щодо права власності на п’ять окремих будівель заводу, проданих у 2019 році через "СЕТАМ", все ще триває (справа № 910/14858/19).

У вівторок, 12 жовтня, відбулося останнє засідання Північного апеляційного господарського суду за цією справою, однак наразі рішення все ще офіційно не оприлюднено, а обидві сторони — компанія "Агроміл Дистриб'юшин", яка в 2019-му купила п’ять будівель через СЕТАМ, і Фонд держмайна (ФДМУ) як розпорядник майном ПКМЗ — розповідають протилежні версії.

Так, голова ФДМУ Дмитро Сенниченко заявляє про начебто медіа атаку та наполягає на тому, що Верховний суд повернув згадані цехи до держвласности, і будь-який інший змінити цього не може. Відповідну заяву він опублікував у Facebook.

"Медіа атака про начебто підтвердження судами законності відчуження п’яти нежитлових будівель заводу "Більшовик" не має юридичного підґрунтя. Фонд держмайна забезпечує державний контроль над усіма будівлями заводу! Рішення Верховного Суду України набрало законної сили і не може бути оскарженим жодним судом нижчої інстанції", — заявив голова ФДМУ.

Однак наприкінці минулого тижня ЗМІ писали, що у вівторок, 12 жовтня, Північний апеляційний господарський суд ухвалив рішення на користь "Агроміл Дистриб'юшин". Цю інформацію журналістам підтвердив представник компанії в суді, адвокат Юрій Мосунов.

"За результатами цього засідання суд прийняв постанову, якою задоволено апеляційну скаргу "Агроміл Дистриб'юшин", скасовано рішення суду першої інстанції та відмовлено в задоволенні позову АТ "ПКМЗ". Зазначена постанова набрала чинності з моменту її проголошення, тобто з 12 жовтня. Цією постановою фактично підтверджено законність придбання компанією "Агроміл Дистриб'юшин" права власності на спірне нерухоме майно. Одночасно факт прийняття даної постанови по суті нівелює попередні рішення судів, прийняті з цього питання", — зазначив Юрій Мосунов.

За його словами, відповідна постанова з'явиться в реєстрі судових рішень вже на поточному робочому тижні.

Нагадаємо, справа № 910/14858/19 почалася з позову ПКМЗ до Драбівського району відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Черкаській області, держпідприємству СЕТАМ і ТОВ "Агроміл Дистриб'юшин" про визнання недійсними договору купівлі-продажу та свідоцтва про придбання на торгах нерухомого майна, розташованого на проспекті Перемоги, 49/2) і тягнеться по сьогодні.

Тим часом на 27 жовтня запланований аукціон з продажу 100% акцій АТ "ПКМЗ" зі стартовою ціною 1,4 млрд грн. З цього приводу минулого тижня почалися хвилювання серед робітників "Більшовика". Трудовий колектив покликав на захист своїх законних прав активістів з числа ветеранів АТО.

    Реклама на dsnews.ua