• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Бізнес на крові: Вартість артилерійських снарядів у світі зросла вп'ятеро на тлі війни з РФ

Вартість артилерійських снарядів у світі через повномасштабне вторгнення російських окупантів в Україну зросла в п'ять разів

Реклама на dsnews.ua

Про це президент України Володимир Зеленський сказав під час своєї пресконференції після форуму "Україна. Рік 2024", передає "ДС

"Через війну в Україні навіть звичайний артилерійський снаряд, який коштував півтори тисячі доларів на початку війни, ми сьогодні бачимо деякі контракти, де люди пропонують від 4 до 8 тисяч. Ось тобі й війна. Кому війна, а кому великий бізнес", — наголосив глава держави.

За його словами, це суто комерційний інтерес — є гроші та є певна кількість снарядів. І Україна зараз бореться за кожний боєприпас.

Як писала "ДС", Чехія знайшла спосіб дістати 800 тисяч снарядів для України, але потребує фінансування для передачі їх Києву.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус пообіцяв, що ФРН у 2024 році збільшить постачання снарядів в Україну в 3-4 рази.

Крім того, єврокомісар із питань фінансів Йоганнес Ган заявив, що з 2025 року ЄС зможе виготовляти до двох мільйонів артилерійських снарядів для України щороку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua