• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Завдяки децентралізації восени стартує сезон здачі нових інфраструктурних об'єктів, - Тимошенко

Завдяки фінансовій децентралізації кожна територіальна громада отримала можливості для вдосконалення соціальної, транспортної, медичної та іншої інфраструктури. Центральна влада працює у співробітництві з місцевою, і вже восени цього року почнеться сезон здачі об'єктів соціальної інфраструктури програми президента Володимира Зеленського “Велике будівництво” та інших програм

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив заступник голови ОП, координатор "Великого будівництва" Кирило Тимошенко під час виступу на форумі "Україна 30. Децентралізація".

"У рамках різних ініціатив і Офісу президента, і Кабінету міністрів реалізовується більше 1000 інфраструктурних проєктів по всій території України. Звісно, це і в рамках програми "Велике будівництво", "Велика реставрація", нові програми – як-то "Здорова Україна", активні парки і так далі", — зазначив Тимошенко.

Так, в рамках "Великого будівництва" цього року планують відкрити сотні нових шкіл, садочків, лікарень, амбулаторій, спортивних комплексів, стадіонів і т. д. по всій Україні. Завдяки децентралізації, ОТГ отримають більше коштів для розвитку інфраструктури, також центральна влада співфінансує важливі соціальні проєкти за наявності проєктної документації.

"Це таке змагання між обʼєднаними територіальними громадами за проєктами, які вони хочуть реалізовувати, за якістю цих проєктів і, звісно, за фінансову спроможність цих громад", — говорить Тимошенко.

З’являються і нові проєкти, зокрема, цього року стартувала програма "Активні парки". У кожній ОТГ планують зробити парки дозвілля, в яких можна буде займатися спортом. Закінчити проєкт планують весною наступного року.

"Також, звісно, ми зʼєднуємо між собою ОТГ, великі міста, маленькі міста дорогами, які будує і Укравтодор, і будують обласні державні адміністрації", — сказав Тимошенко.

Аби громади могли успішно працювати у системі Міністерства охорони здоровʼя, команда президента зробила 200 сучасних приймальних відділень в опорних лікарнях та надає субвенції для закупівлі необхідної техніки до лікарень у регіонах. 

"Усі разом ми зможемо за наступні декілька років побудувати дійсно гарну країну, яка вже зараз видозмінюється і всі це бачать", — додав заступник голови ОП.

Нагадаємо, Тимошенко раніше розповів, що у планах програми на 2021 рік стоїть продовження розбудови соціальної інфраструктури: школи – 95, садочки – 70, стадіони – 80, басейни – 29, приймальні відділення – 177 обʼєктів. 

    Реклама на dsnews.ua