• USD 27.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

"Велике будівництво" Зеленського починає масштабне оновлення залізниці

Старт нового напрямку програми "Велике будівництво" з оновлення залізниці, модернізації рухомого складу та залізничних колій оголосив президент Володимир Зеленський під час виступу на форумі "Велике будівництво: нова залізниця"

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Офіс президента. 

"Стан, до якого була доведена наша залізниця за ці роки, коротко, але влучно можна описати так: доісторичний локомотив, який зношеними шляхами ледве тягне потяг зі скрипучими вагонами до брудних станцій і некомфортних вокзалів", — наголосив президент. 

Серед перших позитивних змін на Укрзалізниці президент назвав, зокрема, підвищення тарифів на вантажні перевезення, яке вже принесло додаткові 2 млрд гривень цього року та обіцяє принести понад 12 млрд наступного, та заощадження 4 млрд гривень завдяки закупівлі електроенергії напряму у державного постачальника.

"Два роки в Україні триває "Велике будівництво" на дорогах. І абсолютно логічно, що у свій час воно мало прийти на Укрзалізницю", — зазначив з приводу змін на УЗ заступник керівника ОП, координатор програми "Велике будівництво" Кирило Тимошенко. 

До 2024 року на УЗ, за словами міністра інфраструктури Олександра Кубракова, заплановано електрифікувати мінімум 500 км колій та розширити мережу швидкісного міжрегіонального сполучення "Інтерсіті+" до понад 10 областей. Серед пріоритетних проєктів з електрифікації на 2022 рік Кубраков назвав Долинська — Миколаїв — Колосівка, Ворожба — Суми, Житомир — Новоград-Волинський. Голова МІУ повідомив також про плани поєднати швидкісною залізницею Київ та Черкаси. 

Для оновлення рухомого складу заплановано у найближчі роки побудувати 500 нових купейних вагонів та капітально відремонтувати 150, закупити 20 дизельних поїздів, 80 сучасних електричок, 60 модернізованих потягів, 10 нових поїздів для "Інтерсіті", а з наступного року заплановано повністю модернізувати парк вантажних вагонів. З наступного року будуть також створені умови для державного лізингу.

До кінця року експерти Deutsche Bahn Engineering & Consulting завершать план трансформації пасажирських перевезень АТ "Укрзалізниця". А з наступного року пасажирські перевезення на УЗ мають відійти до неї в управління. Вона вже має позитивний досвід у цьому у Казахстані. 

Нагадаємо, нещодавно у присутності президента Володимира Зеленського було підписано меморандум, який допоможе Укрзалізниці залучити експортне фінансування.

    Реклама на dsnews.ua