• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

"Велике будівництво" Зеленського запустило нову залізницю до портів Одеської області

На Одещині запустили у роботу залізничну дільницю Чорноморська-Берегова – 6,8 км нової колії до найбільших портів країни. Ділянка збудована за програмою президента Володимира Зеленського "Велике будівництво"

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив у Facebook міністр інфраструктури Олександр Кубраков. 

Раніше пропускна спроможність дільниці Чорноморська-Берегова становила 48 пар поїздів на добу, а тепер, після оновлення — вже 60 пар. Після ж реалізації наступного етапу проєкту (добудови другої головної колії на дільниці "пост 30 км" — станція Берегова/станція Хімічна) пропускна спроможність маршруту складе вже 150 пар поїздів на добу.  

"Майже 6 років велися дискусії щодо потреб розширення перегону. Це необхідно українським промисловцям, аграріям, портовикам, а значить — усій країні, бо це експортна виручка та сотні тисяч робочих місць. Завдяки "Великому будівництву" на УЗ нам вдалося завершити 6-річну дискусію за 60 днів. За цей короткий час залізничники уклали та електрифікували другу колію", — зазначив Олександр Кубраков. 

Голова Мінінфраструктури наголосив, що подібні проєкти на УЗ не втілювалися вже понад 10 років.  

Кубраков також зазначив, що реалізація цього проєкту особливо важлива на фоні другої хвилі підняття тарифів на вантажні перевезення Укрзалізниці. Вона свідчить: отримані додаткові кошти не "проїдаються", а спрямуються на оновлення інфраструктури. 

"Якби УЗ не змінила свої підходи, був ризик повної зупинки руху. Нагадаю, що з 46 тисяч км залізничних колій лише 46% електрифіковані, а капітального ремонту і реконструкції потребують понад 11 тис. км залізничних колій. Не менш критичні показники у парку вагонів та локомотивів", — повідомив Кубраков. 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський розповів, що одне з завдань програми "Велике будівництво" — вдосконалення залізничного сполучення, яке, серед іншого, передбачає оновлення парку вагонів та покращення системи приміських поїздів.

    Реклама на dsnews.ua