• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Борщагівський хімфармзавод виставлено на продаж

Акціонери Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу (БХФЗ), яких представляє родина Безпалько, почали переговори про продаж свого пакету акцій підприємства інвестиційній компанії Horizon Capital

Борщагівський хімфармзавод
Борщагівський хімфармзавод
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляють ЗМІ з посиланням на джерела на фармринку, передає "ДС".

Про причину продажу та ціну не повідомляється.

Однак найбільш вірогідною причиною уявляються скандали, у епіцентрі котрих опинився завод. Акціонери та вісім топ-менеджерів підприємства виступають відповідачами у справах, що розглядаються не лише у Господарському суді Києва, але й за межами України — в Англії, Німеччині та Швейцарії. Справи стосуються можливих шахрайства, відмивання грошей, несплати податків та схеми виводу грошей з заводу на рахунки компанії, що афільована з топ-менеджерами та окремими акціонерами підприємства.

Згідно версії, що розглядається у судах, директор БХФЗ з розвитку, донька голови правління Миколи та колишньої гендиректора Людмили Безпалько Ірина Ржепецька через свою фірму виступає посередником у закупці сировини за завищеними цінами, а різницю присвоює. Шкоду від цієї схеми представники фармацевтичної компанії «Дарниця», якій належить 31% акцій заводу, оцінюють мінімум у $6,8 млн. Рахунки британської фірми Ржепецької рішенням Високого суду справедливості Лондону заарештовано.

Незабаром після публикацій про схему «розпилу» грошей підприємства його гендиректор Михайло Пасічник спрямував до Печерського районного суду Києва п’ять однакових позовів проти «Дарниці», адвоката Євгена Левицького, що представляє її інтереси, та видання «РБК-Україна». Спрямування ідентичних позовів, на думку Левицького, може вказувати на прагнення позивача маніпулювати системою автоматичного розподілу справ між суддями.

    Реклама на dsnews.ua