• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Приноситиме до бюджету понад $1 млрд на рік: президент "МХП Еко Енерджі" Домбровський розповів про переваги використання біопалива в бензині

Ухвалення та подальша реалізація норм законопроєкту щодо обов'язкового використання біоетанолу в рідкому автопаливі дасть змогу щорічно забезпечити надходження понад $1 млрд до бюджету та суттєво вплинути на розвиток аграрного сектору

Олександр Домбровський
Олександр Домбровський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це на пресконференції щодо розвитку розподіленої генерації в Україні, яка відбулася в агенції "Інтерфакс-Україна" 5 червня, розповів голова правління Global 100 RE Ukraine, президент "МХП Еко Енерджи" Олександр Домбровський, передає "ДС".

"Це знакова подія, ціна якої, за моїми розрахунками, — понад $1 млрд на рік для українського бюджету. Ту кукурудзу, яку не знаємо, за якою ціною вивезти і продати, зможемо переробляти на біоетанол, а його додавати в бензин. У такий спосіб знижуватиметься навантаження на імпортні енергоресурси та використання нафти. Можемо створити нову серйозну технологічну базу і робочі місця в аграрному секторі, який нам потрібно розвивати", — сказав Домбровський.

Як зазначив президент "МХП Еко Енерджи", історична цінність законопроєкту полягає і в тому, що йому вже понад 20 років, проте нафтове лобі, насамперед російське, тривалий час не дозволяло його провести (у Верховній Раді — "ДС").

Водночас він додав, що зазначений законопроєкт також важливий для розвитку відновлюваної енергетики загалом.

Як повідомлялося, Верховна Рада 4 червня 235 голосами ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №3356-д про обов'язкове використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у транспортній галузі з 1 травня 2025 року.

У першому читанні законопроєкт ухвалили ще в червні 2021 року. Тоді передбачалося, що він набуде чинності з травня 2022 року.

Документ встановлює щонайменше 5% обов'язкового вмісту біокомпонентів у всіх об'ємах автомобільних бензинів, що відпускаються з місць оптової та роздрібної торгівлі. Винятком є бензини з октановим числом 98 і вище, а також ті, що постачаються для потреб Міністерства оборони, Державного резерву та для створення мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів.

Ведення обліку вмісту біокомпонентів у паливі покладається на Держенергоефективності.

 

    Реклама на dsnews.ua