• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Колишнє керівництво "Нафтогазу" віддало дешевий український газ Фірташу для перепродажу комерційним споживачам, — економіст

Екскерівництво "Нафтогазу" віддало дешевий газ, призначений населенню, структурам Фірташа для перепродажу промисловим споживачам

Дмитро Фірташ
Дмитро Фірташ / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це написав економіст Михайло Кухар на своїй сторінці в Facebook.

"У березні цього року, коли стало ясно, що "європейську" ціну вище 300 дол. населення "не потягне", Зеленський запитав у Коболєва: "Що робити?" - І відповідь була знайдена:"збити" ціну на внутрішньому ринку з 10 грн. до 7,40-7,80 грн. за рахунок "місцевого видобутку", — написав Кухар.

Однак, за його словами, частина дешевого газу, який повинен був поставлятися населенню, була продана облгазами Дмитра Фірташа промисловим споживачам за комерційною ціною.

"Облгази Фірташа", які контролюють насправді 70% поставок населенню отримують 81% газу для нього і... прогнозовано 11% + від цього обсягу (який для них надлишковий спочатку) — продають на "комерційному ринку". Тобто по 10 грн. + промисловим підприємствам. Виходить "суперприбуток" в проєкті, який президент Зеленський придумав за допомогою своїх радників і схвалив особисто. Пільгова ціна. В умовах нестримного зростання світових цін. Для населення... А вийшло — для комерційних клієнтів Фірташа", — пояснив Кухар.

У підсумку, за підрахунками економіста, "пільговий" газ для населення закінчиться вже у вересні. "І так, ні я, ні моє джерело не в курсі, чи стала ця ситуація однією з причин звільнення Коболєва. Ми з ним зійшлися на тому, що, швидше за все, ні. Що, швидше за все, все це "спливло" вже після того, як Вітренко "зайшов" у "Нафтогаз" і став "розбиратися зі справами", — зазначив він.

    Реклама на dsnews.ua