• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Центренерго" закуповує вугілля в Грузії дорожче за "Роттердам+", — екс-глава НКРЭКУ

Реклама на dsnews.ua

Держпідприємство "Центренерго", яке контролює менеджмент олігарха Коломойського, закуповує вугілля в Грузії дорожче, ніж за формулою "Роттердам+"

Про це написав екс-глава Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк на своїй сторінці в Facebook.

"Поки на авансцені українські шахтарі та офіційне визнання "Роттердам+", новий старий менеджмент "Центренерго" не втрачає часу дарма — купує "грузинський вугілля" (300 тис. тонн, майже річний видобуток країни) за ціною US$83/тонна, що вище API2+логістика, як втім і держшахт", — написав Вовк.

Нагадаємо, формула "Роттердам+" діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозної вартості електроенергії виключно для промислових споживачів в період 2016-2019 рр. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам-Роттердам-Антверпен для всього вугілля. Формула була скасована 1 липня 2019 з введенням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловості зросла.

Уряд Олексія Гончарука запровадило, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі з МВФ (підписаний президентом Ст. Зеленським) аналогічний підхід для визначення ціни газу для населення — т. зв. "Амстердам+". Він також передбачає включення вартості доставки газу з Нідерландів — біржа TTF.

    Реклама на dsnews.ua