• USD 27.6
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Частина Луганської області підключили до енергосистеми України

Реклама на dsnews.ua
На околиці н. п. Кремінна Луганської області почала працювати підстанція 500/220 кіловольт, таким чином північна частина Луганщини увійшла в об'єднану енергосистему України

Про це заявив керівник Національної енергетичної компанії "Укренерго" Володимир Кудрицкий, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Ми повертаємо Північ Луганщини додому, в енергосистему України. В 2014-15 роках в результаті бойових дій була пошкоджена інфраструктура магістральних електричних мереж, яка забезпечувала видачу потужності з Луганської ТЕС, яка є основним джерелом живлення півночі Луганщини. Тому у нас в роботі залишилася тільки одна лінія 220 кіловольт в локації Лисичанська. Яка все це час і забезпечувала споживачів Луганщини електроенергією", - заявив він під час церемонії відкриття.

Кудрицкий нагадав, що до останнього часу існувала небезпека залишити без світла практично всю контрольовану Україною частину Луганської області не тільки в разі пошкодження лінії електропередач, за якою енергія надходила від єдиної в регіоні електростанції, але навіть при значному перевантаженню останньої, яка в такому випадку повинна відключатися автоматично - наприклад, під час сильного морозу взимку, коли збільшується енергоспоживання населенням.

Проектування нової підстанції в Кремінной почалося в 2016 році. Проектна вартість будівництва - 1 млрд 719 млн грн, але застосування нових методів будівництва та використання новітнього обладнання дозволили заощадити 438 млн грн. Нововведення також дозволили в п'ять разів зменшити площу, на якій розмістилася підстанція.

Як повідомляла "ДС", Кабмін має намір прийняти рішення, згідно з яким основним видом палива для виробництва електроенергії повинен стати вугілля вітчизняного виробництва.

    Реклама на dsnews.ua