• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Чехи збираються інвестувати в "Південмаш" не менше 50 мільйонів євро

Реклама на dsnews.ua

Чеський концерн Witkowitz, який спеціалізується на виготовленні машинобудівного обладнання, планує інвестувати в український "Південмаш" мінімум 50 мільйонів євро для створення на його базі нових виробничих потужностей

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Державного космічного агентства України, передає "ДС".

"Основним завданням співробітництва є розвиток нових проектів з реконструкції залізничних дизельних двигунів і виробництва водневих двигунів.

Орієнтовний запуск виробництва планується на кінець 2020 року. До цього часу будуть створені три окремі виробничі зони: цех з ремонту колісних пар з обсягом інвестиції в 10 млн євро, цех по ремонту вагонів з об'ємом до 2 млн євро і цех по ремонту локомотивів — до 10 млн євро. Крім цього, планується формування торгового майданчика авторизованого дилера концерну Witkowitz", — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що проект передбачає довгострокове співробітництво, в результаті якого будуть створені авторизовані сервісні центри з обслуговування локомотивів і дизельних двигунів, а також центр з капітального ремонту вагонів та колісних пар. У подальших планах — завод з виробництва обладнання для виготовлення водню і центр по переобладнанню локомотивів.

"Співпраця з Witkowitz — це ще один міжнародний проект для Південмашу, який допоможе створити необхідне навантаження для підприємства і задіяти його виробничий потенціал", — заявив глава Державного космічного агентства Володимир Усов.

Witkowitz — один з найпотужніших машинобудівних заводів Центральної Європи. Він був заснований в XIX столітті і сьогодні є всесвітньо відомим брендом з інноваційними технологічними рішеннями.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №3697, направивши 2,3 млрд гривень у статутний капітал "Південного машинобудівного заводу імені А. М. Макарова" для погашення боргів.

    Реклама на dsnews.ua