• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.7
Спецпроєкти

ПП в енергетиці в дії: передбачені графіки відключень

Реклама на dsnews.ua
15 лютого набула чинності надзвичайний стан в енергетиці України, яке триватиме до 17 березня і передбачає відключення

Про це йдеться в розпорядженні уряду №103 від 15 лютого, передає "ДС".

"У зв'язку з блокуванням вантажних перевезень енергетичного вугілля антрацитної групи і з метою забезпечення надійної, стабільної роботи об'єднаної енергетичної системи України, запобігання виникнення дисбалансу між виробництвом і споживанням електричної енергії погодитися з пропозицією Міністерства енергетики та вугільної промисловості про прийняття на ринку електричної енергії тимчасових надзвичайних заходів", - йдеться в розпорядженні.

Як зазначається, даним розпорядженням Кабміну передбачено застосування графіків погодинного відключення електроенергії кінцевим споживачам.

Держпідприємство "Енергоринок" має розробити графік навантаження енергосистеми України з урахуванням вимог "Укренерго" по складу обладнання теплових електростанцій енергогенеруючих компаній. Розробити нарахування платежів за електричну енергію її виробникам, які працюють за ціновими заявками, для яких встановлені графіки та обсяги виробництва електричної енергії, з граничної ціни системи.

Крім того, повинен проводитися регулярний техогляд енергоблоків атомних електростанцій, у вихідні, з метою зниження навантаження на енергоблоки і, в разі необхідності, виконувати їх розвантаження.

Задекларованою метою надзвичайного стану є економія споживання антрацитового вугілля.

Як повідомляла "ДС", Кабінет міністрів України 15 лютого ввів надзвичайні заходи в енергосистемі України з-за блокування поставок антрацитового вугілля на українські ТЕЦ. Це має заощадити близько 350 тис. тонн вугілля на день.

В ЄС вже закликали негайно припинити блокаду ОРДЛО, яка може призвести до серйозного енергетичної кризи в Україні, в результаті якого постраждають громадяни по обидві сторони лінії фронту.

    Реклама на dsnews.ua