• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Що буде з ВВП України найближчими роками: прогноз ЄБРР

Реклама на dsnews.ua

Європейський банк реконструкції та розвитку погіршив прогноз спаду ВВП України у 2020 році до 5,5% і зростання у 2021 році до 3%

Оновлений прогноз ЄБРР щодо стану економіки України цитує "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

За даними банку, реальний валовий внутрішній продукт України у 2020 році скоротиться на 5,5%. Наступного року його зростання становитиме 3%.

"Ризики зниження залишаються значними, відображаючи невпевненість щодо майбутнього соціального дистанціювання, а також виконання зобовʼязань із проведення політичних і структурних реформ у надзвичайно складний час", — зазначає банк.

У травні ЄБРР очікував спаду ВВП України цього року на 4,5% і відновлення наступного на 5%.

У банку зазначили, що пандемія COVID-19 загострила структурні недоліки української економіки, призвела до спаду та різкого скорочення інвестицій у більшість секторів країни.

"Незважаючи на складні умови, надійна грошово-кредитна політика зберегла макроекономічну стабільність, а нова програма МВФ, узгоджена в розпал пандемії, ще більше стабілізувала очікування і залучили суттєве фінансування від офіційного сектора та приватних інвесторів", — наголошує ЄБРР.

Банк нагадав, що в першому кварталі 2020 року економіка України скоротилася на 1,3%, у другому — на 11,4%, а загалом у першому півріччі спад становив 6,4% після зростання на 3,2% минулого року.

Згідно з оцінками ЄБРР, за підсумками наступного року реальний ВВП буде все ще на 1,6% менше докоронакризового рівня, а повернутися до нього в розрахунку на душу населення він зможе лише у четвертому кварталі 2022 року.

Загалом, за оцінками банку, обсяг ВВП у регіонах його роботи (від Центральної та Східної Європи до Середньої Азії, Близького Сходу та Північної Африки) скоротиться цього року на 3,9%, а у 2021 році відновиться на 3,6%.

Водночас ЄБРР зазначає, що його прогнози містять суттєвий елемент невизначеності; а їхня достовірність деякою мірою залежить від точності розрахунків майбутніх темпів зростання, які були зроблені раніше, у першій половині 2020 року.

Як писала "ДС", у Національному банку вважають, що до поглиблення падіння економіки України призвели жорсткі карантинні обмеження та зниження попиту.

    Реклама на dsnews.ua