• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

COVID-фонду не було: Глава "Укравтодору" розповів про кошти, витрачені на дороги

Реклама на dsnews.ua

Керівник Державного агентства автомобільних доріг України Олександр Кубрак заявив, що ніякого спеціального фонду боротьби з COVID-19 не було — така назва виникла помилково

Про це він сказав в інтерв'ю "Бабелю", передає "ДС".

"Спочатку було фінансування на рівні 85 мільярдів гривень на 4 200 кілометрів державних доріг. Планувалося, що 35 мільярдів ми отримаємо з коштів, які "Газпром" у вигляді штрафів виплатив "Нафтогазу". Коли проводили секвестр бюджету, створили спецфонд, який вдало назвали COVID-фонд", — заявив Кубрак.

"Насправді "Нафтогаз" перерахував 27-28 мільярдів до бюджету України, їх помістили до фонду, звідки нам сумарно видали 35 мільярдів. Я думаю, це наш комунікаційний промах, що спецфонд сформувався як COVID-фонд", — додав він.

Глава "Укравтодору" зазначив, що будівництво доріг в Україні нічим не відрізняється від Чехії і Польщі.

"Близько семи-восьми компаній у нас формують 45-50 відсотків ринку. Всього на наших об'єктах працює близько 60 компаній. З контрактом понад мільярд — 12 або 13 компаній. В Австрії, Франції та Німеччині — два-три великих гравці на весь ринок. В цьому році ми дійсно будуємо на великих ділянках — 20-50 кілометрів, а якщо брати весь об'єкт, то він може бути 120-130 кілометрів", — резюмував Кубрак.

    Реклама на dsnews.ua