• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Дефіцит Пенсійного фонду України сягає майже ₴170 мільярдів, - ООН

Дефіцит Пенсійного фонду України вже наближається до 170 млрд грн

Дефіцит Пенсійного фонду України сягає майже ₴170 мільярдів, - ООН
Дефіцит Пенсійного фонду України сягає майже ₴170 мільярдів, - ООН / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Моніторингової місії ООН у Facebook, передає "ДС".

"Кожен має право на соціальне забезпечення, у тому числі на пенсію для забезпечення соціального захисту у старості", — пише пресслужба.

Представництво ООН зазначає, що наразі до державної пенсійної системи внески сплачуються лише для 36% населення віком 15-64 років.

"Україна посідає перше місце в Європі та четверте у світі за обсягами зайнятості через цифрові платформи. Три чверті онлайн-працівників не зареєстровані й не охоплені системами соціального забезпечення", — пише пресцентр ООН.

У Моніторинговій місії заявляють, що пенсійна реформа має знайти рішення, які дозволять повністю реалізувати право на соціальне забезпечення в Україні.

"Розширення охоплення пенсійної системи, відмова від прив'язки пенсійних виплат до реєстрації як внутрішньо переміщених осіб та інклюзивний національний діалог щодо майбутнього пенсійної системи — це ключові сфери пенсійної реформи, які, на нашу думку, мають бути пріоритетними для влади", — ідеться в повідомленні.

Як писала "ДС", у проекті держбюджету на 2022 рік для Пенсійного фонду України (ПФУ) виділили 531 млрд гривень. Крім того, Кабінет міністрів планує індексацію всіх пенсій з 1 березня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua