• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

День рециклінгу на заводі з переробки поліетилену Polygreen

15 листопада світ відзначає День Рециклінгу (вторинної переробки). Це свято зародилось у 1997 році в США і з кожним роком набуває нових послідовників. Цьогоріч його відзначають і в Україні. З нагоди свята відбувся прес-тур на завод із переробки поліетилену — Polygreen (основний постачальник сировини корпорації "Біосфера")

Реклама на dsnews.ua

У сучасному світі проблема накопичення відходів стоїть особливо гостро, і Україна не є виключенням. Світ і Україна потребують нової, зеленої моделі розвитку економіки. Для цього потрібно багато трансформацій та змін. Рециклінг або вторинна переробка є одним із ключів до таких змін.  

Завод Polygreen — один із лідерів з виробництва вторинної гранули поліетилену в Україні. Завод оснащений сучасним європейським обладнанням, яке забезпечує повний цикл переробки і очищення полімерів. На заводі встановлено надпотужні фільтри, завдяки чому переробка поліетилену є абсолютно безпечною для навколишнього середовища. 

 

В рамках заходу завод Polygreen відвідали Директор Департаменту з питань поводження з відходами та екологічної безпеки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Колтик, міський голова міста Фастів Михайло Нетяжук, генеральний менеджер бізнес-напряму Household Корпорації Біосфера Юрій Голянич, а також голова Асоціації Управління Відходами Ніколь Данилова. 

Генеральний менеджер бізнес-напряму Household Корпорації Біосфера Юрій Голянич зазначив, що в епоху зростаючого споживання і екологічних катаклізмів не можна не замислюватись про слід, який залишає компанія своєю діяльністю. Моделі сталого розвитку вже стали необхідністю, а питання переробки відходів стало актуальним у всіх розвинених країнах світу. 

"Ми розуміємо, що пластикові відходи – це не сміття, а корисний ресурс. І чим більше ми зможемо його використовувати, тим менше будемо забруднювати навколишнє середовище. Завод з переробки поліетилену Polygreen — один із лідерів з виробництва вторинної гранули поліетилену в Україні. Показники переробки поліетилену сягають до 900 тон щомісяця, і це один з найбільших показників у країні. У корпорації Біосфера вертикальна інтеграція виробництва: ми використовуємо вторинну гранулу для виробництва своєї продукції, тим самим збираючи пластик і перероблюючи його. Шлях до циркулярної економіки вже почали багато країн світу. І корпорація Біосфера не є виключенням", — зазначив Юрій Голянич. 

 

Директор Департаменту з питань поводження з відходами та екологічної безпеки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Колтик зазначила, що, на жаль, наш закон про відходи, за яким зараз живе Україна, написаний ще в 1996 році: "За цей час змінилися не лише технології збирання, переробки та захоронення відходів, а й їх склад: одним з основних видів пакування став пластик, а кількість відходів збільшилась. Я дуже сподіваюсь, що найближчим часом Україна отримає сучасне європейське законодавство, яке регулюватиме порядок збирання та вивезення відходів, впроваджуватиме їх роздільне збирання та переробку. Нам дуже приємно бачити практичні кейси кругової економіки, і ми будемо раді, якщо таких заводів, як Polygreen, буде більше. Тільки спільними зусиллями і відповідальним підходом кожного – від громадянина до державної політики в цілому — ми можемо вирішити цю проблему", — зазначила Олена Колтик. 

Міський голова міста Фастів Михайло Нетяжук зауважив, що пишається тим, що у Фастові розташований такий завод, як Polygreen. Він також наголосив на важливості освітнього процесу та підвищення культури поводження зі сміттям: "Бізнес, громадськість, державна влада і місцеве самоврядування мають запроваджувати відповідну культуру поводження з відходами. І необхідно починати робити це вже сьогодні". 

 

Голова Асоціації управління відходами Ніколь Данилова зазначила, що середньостатистичний українець генерує 300-350 кг відходів на рік, і ця кількість щорічно збільшується на 1.5-2.5%: "Відсортовується та перероблюється близько 5% побутових відходів, 1 % спалюється на єдиному сміттєспалювальному заводі, решта — захоронюється на сміттєзвалищах, полігонах. При цьому експлуатаційний термін більшості полігонів закінчується за декілька років. Разом з тим українській промисловості з переробки побутових відходів не вистачає сировини. Йдеться про картонно-паперові заводи, склозаводи, підприємства, що переробляють полімери і пластик. Підприємства завантажені лише на 70% і часто змушені закуповувати сировину за кордоном. Саме тому, потрібно швидко запроваджувати сортування сміття і його подальшу переробку. Це дозволить зменшити кількість відходів на полігонах як мінімум двічі і вбереже довкілля".  

    Реклама на dsnews.ua