• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Денисенко назвав головні новації закону "Маски-шоу стоп-2"

Урядовий закон, який вводить персональну відповідальність представників правоохоронних органів за кримінальне переслідування підприємців (народна назва "Маски-шоу стоп-2") дасть бізнесу можливість боротися зі свавіллям силовиків
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів народний депутат від БПП, представник уряду у Верховній Раді Вадим Денисенко, передає "ДС" з посиланням на Depo.ua.

- Сьогодні Верховна Рада прийняла закон "Маски-шоу стоп-2". Що він дає нового і в чому була причина його прийняття?

- Сьогодні дійсно конституційною більшістю в 321 голос ми прийняли закон "Маски-шоу стоп-2", який передбачає дві важливі інновації, які повинні допомогти бізнесу боротися з беззаконням силовиків. Перша новація полягає в тому, що якщо повторно відкривається ідентичне справу, а зараз у нас багато таких випадків, то бізнесмен має право піти в суд і закрити справу через суд. Насправді це річ, яка може дуже допомогти бізнесу, тому що ми знаємо, що більшість справ відкривається в різних органах повторно.

Друга норма, яка також повинна допомогти бізнесу, полягає в тому, що у нас сьогодні можна відкрити кримінальне провадження, підозра не вручати, і нинішній КПК говорить про те, що протягом шести місяців слідчий має право продовжувати справу без підозри. А далі, після цього ситуація не нормується. Так от зараз, згідно змінам, які ми запропонували, якщо протягом шести місяців не винесено підозру і не вчинено жодних інших дій, людина може піти в суд і вимагати закрити справу. Це дві ключові норми, які можуть допомогти бізнесу.

- А закон "Маски-шоу стоп-1" - дійсно він заробив?

- Зараз події в Україні говорять про те, що частково перший закон запрацював, тому що тепер силовики приходять на обшуки з камерами, вони змушені чекати адвокатів і стали менш нахабно себе поводити. Але якщо ви питаєте, чи заробив він на повну силу, то, на жаль, немає, тому що кількість обшуків в нашій країні не зменшується, а зростає. І це пов'язано виключно з тим, що є певний відсоток силовиків, які зрозуміли, що вони абсолютно безкарні. Частково сьогоднішній законопроект вирішує це питання.

    Реклама на dsnews.ua