• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Депутат Холодов видав неправдиві дані щодо продажу алкоголю за сенсацію, - співвласник BF&GH Travel Retail Гранц

Опублікована народним депутатом Андрієм Холодовим інформація про те, що магазини безмитної торгівлі займаються фіктивним продажем алкоголю, ґрунтується на помилкових даних і не відповідає дійсності

Артур Гранц
Артур Гранц
Реклама на dsnews.ua

Про це написав співвласник BF&GH Travel Retail Артур Гранц в статті для "Ліга.Бізнес".

"Коротка суть звинувачень Холодова: в магазинах безмитної торгівлі у пунктах перетину кордону показник продажів алкоголю в розрахунку на одну людину зріс в рази, і становить десятки літрів на людину. Це фіктивні продажі. В реальності товар йде на "чорний" ринок", — наводить слова депутата Гранц.

Проте статистика, якою Холодов підкріпив свої звинувачення, базується на невірних даних.

"Депутат Холодов використовує помилкові дані. Але навіть неправильні дані подані маніпулятивно. З графіка випливає, що в пункті пропуску "Порубне" в Чернівецькій області в лютому 2020-го кордон перетнули 596 272 людини, а в січні — 65 786. При цьому колонка "лютий" на графіку Холодова візуально менше "січня", хоча перевершує її майже на порядок, в 10 разів", — зауважив бізнесмен.

Більш того, такі показники далекі від фактичних даних, які дає Державна прикордонна служба.

У квітні 2020 року, за інформацією з графіків Холодова, пасажиропотік в пункті пропуску "Порубне" склав 245 осіб, кожен з яких за його розрахунками купив 30 літрів алкоголю. За даними ж Держприкордонслужби — в квітні 2020-го через "Порубне" пройшло 3 900 осіб.

"Схожі "помилки" і в інших місцях: в травні — 485 замість 4 900, в червні — 972 замість 6 600 і так далі", — повідомив Гранц.

У тексті Холодов також маніпулює цифрами продажу алкоголю на одного покупця і показниками продажу алкоголю на одного виїжджаючого громадянина, звернув увагу підприємець.

"Як видно, зростання є. Але "сенсаційний" показник в 30 літрів на кожного покупця багаторазово завищений. А "ковідне" збільшення продажу алкоголю пояснюється природними причинами", — підкреслив Гранц.

За словами бізнесмена, подібне зростання пояснюється тим, що групи людей в проїжджаючих автобусах і автомобілях відправляли одну людину в магазин, щоб він купив "на всіх".

"Ґрунтуючись на власних статистичних даних, далеких від реальності, Андрій Холодов робить неправильні висновки, вводить в оману суспільство і абсолютно безпідставно звинувачує приватний бізнес", — резюмував він.

    Реклама на dsnews.ua