• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Депутати придумали, де взяти 5 мільярдів на здійснення мрії Зеленського

Реклама на dsnews.ua

Народні депутати фракцій "Слуга народу" і "Голос" пропонують направити частину доходів, отриманих при взаємозаліку між "Укрнафтою", НАК "Нафтогаз України і бюджетом, на створення і розвиток національного авіаперевізника

Про це йдеться в законопроєкті №4119 "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" (щодо реалізації положень статті 11 Закону України "Про ринок природного газу)", що зареєстрований у Верховній Раді, інформує" ДС ".

Як зазначено в пояснювальній записці до законопроєкту, на виплату компенсації ПСО зі спеціального фонду державного бюджету пропонується спрямувати 32,2 млрд. Грн, а надлишок в 10,3 млрд грн розподілити, направивши 5 млрд грн на здійснення заходів щодо створення, розвитку та забезпечення діяльності національного авіаперевізника. Решта ж кошти пропонується направити на фінансування заходів державної підтримки інфраструктурних проєктів з оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів і модернізації залізничної інфраструктури для розвитку пасажирських перевезень (1,3 млрд грн), і відновлення мостів на автомобільних дорогах загального користування (4 млрд грн).

У висновках комітету ВР з питань бюджету відзначено, що Міністерство фінансів висловлює сумніви в можливості "Укрнафти" профінансувати передбачені законопроєктом доходи. Попри це комітет рекомендує включити його до порядку денного сесії та прийняти відразу за основу і в цілому.

Як повідомляла "ДС", в квітні президент Володимир Зеленський заявив, що ініціює створення державної авіакомпанії, флот якої буде сформований з літаків виробництва держпідприємства "Антонов".

"Ми повинні зробити державну авіакомпанію. Це моя мрія — зробити державну сучасну авіакомпанію на рівні Turkish Airlines або Singapore Airlines. Держава готова виділити на це гроші", — сказав він.

    Реклама на dsnews.ua