• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Дмитро Шпаков: Об'єднання компаній зміцнило наші позиції

Президент AB InBev Efes про те, що щодня веде компанію до успіху
Реклама на dsnews.ua

Минуло майже півтора року з моменту об'єднання бізнесів AB InBev і Anadolu Efes. Можна вже оцінити успішність цього злиття?

- Об'єднання компаній, безумовно, зміцнило наші конкурентні позиції на ринку. Упевнений, це буде сприяти подальшому зростанню і розвитку бізнесу. Ми дотримуємося обраної стратегії і вже запустили новинки Efes, які були заплановані на цей рік.

Пивна галузь має свою специфіку, в чому ви бачите головні особливості керівництва однієї з провідних компаній галузі?

- Ринок пива дуже динамічний, з'являються нові тренди, такі як, наприклад, актуальний сьогодні крафт, зростання інтересу споживачів до слабоалкогольного і безалкогольному сегменту. Тому очолювати пивну компанію, яка націлена на постійний рух вперед, - це величезний виклик і відповідальність за бізнес і команду. Ми керуємося принципом, що компанія не робить людей, а люди - компанію. Всі наші співробітники володіють знаннями і талантами, синергія яких щоденно веде компанію до успіху. Це професіонали, об'єднані єдиними ідеями і прагненнями. Вони вірять у те, що роблять, і роблять це дуже добре.

Можна назвати інтерес споживачів до безалкогольному пиву трендом і які плани компанії з розвитку цього напрямку?

- В Україні цей сегмент починає все більше привертати увагу споживачів, це правда. Тому ми зацікавлені в його розвитку. Крім того, в рамках наших глобальних зобов'язань по просуванню культури відповідального споживання алкоголю ми працюємо над тим, щоб до кінця 2025 року не менше 20% глобальних продажів компанії становила слабоалкогольна і безалкогольна продукція.

Які ще проекти зі сталого розвитку підтримує компанія?

Реклама на dsnews.ua

- Наша глобальна SCR-платформа не просто охоплює всі аспекти роботи компанії, але і є невід'ємною частиною бізнес-стратегії. Ми розвиваємо культуру відповідального споживання алкоголю (Smart Drinking) і вже більше десяти років реалізуємо національну програму "Випив? За кермо не сідай" (don't Drink&Drive).

Вже багато років в Україні ми проводимо "День відповідального споживання пива" з метою запобігання продажу алкоголю неповнолітнім.

Ще одна важлива глобальна ініціатива компанії - програма 100+ Accelerator. Її мета - об'єднати провідних учених, підприємців і технічних фахівців з різних країн для вирішення глобальних питань у галузі сталого розвитку.

Який зараз рівень завантаження ваших виробництв? Чи розглядаєте ви можливість придбання або будівництва нових заводів?

- В Україні у нас три пивоварні: у Харкові, Миколаєві та Чернігові. Цих потужностей нам достатньо, незважаючи на те, що сезон в цьому році у них була дуже висока завантаження. Але ми впоралися. Будемо і далі інвестувати в розвиток і оновлення наших пивоварень.

Яких змін чекає галузь у 2020 році?

- Ми сподіваємося на подальше збільшення макроекономічних показників, зростання індексу споживчої довіри і купівельної спроможності, що, у свою чергу, має стимулювати розвиток внутрішнього ринку.

Зі свого боку, ми також робимо внесок у зростання і зміцнення ринку. В цьому році ми повернули українським споживачам колись улюблені бренди Efes. У наступному році ми націлені на зміцнення їх ринкових позицій. Також будемо активно розвивати і основний портфель наших брендів.

    Реклама на dsnews.ua