• USD 26.6
  • EUR 31.5
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Дочірня компанія швейцарської RISOIL SA інвестує $40 млн в інфраструктуру порту Чорноморська

У морському порту Чорноморська в рамках реалізації програми Президента Володимира Зеленського "Велике будівництво" буде побудований двосторонній пірс довжиною 340 метрів з розміщенням двох причалів довжиною 290 м і проведені днопоглиблювальні роботи з досягненням глибин 15 м. Це передбачено договором, підписаним між Адміністрацією морських портів України та СП Рісоіл Термінал, що є дочірньою компанією швейцарської RISOIL SA. Прямі інвестиції складуть 40 млн доларів

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

"Цей проєкт обговорювався 13 років, і, нарешті, ми можемо сказати, що його буде втілено. А це — 40 млн доларів прямих інвестицій, більше експортних можливостей для українських виробників, нові робочі місця", — зазначив міністр.

Новий пірс швейцарська компанія побудує на стику причалів 10 і 11. Це дозволить задовольнити потреби українського агроекспорту і приймати великотоннажні судна типу Panamax.

АМПУ повинна буде провести днопоглиблювальні роботи на підходах до пірсу з досягненням глибин 15 м.

"Порт Чорноморська потребував днопоглиблення ще 15 років тому, весь цей час ця задача зʼявлялася у пріоритетах і стратегічних завданнях міністерства і керівництва портів. Приватні інвестори готові були вкладати гроші, але їм потрібні були гарантії і рішучість з боку держави", — додає Кубраков.

У порту Чорноморська в межах I, II, і V черг будівництва глибина вже доведена до 15 метрів. Днопоглиблення на ІІІ черзі будівництва дозволить забезпечити підхід до нового пірсу.

Загалом упродовж 5 років за програмою Президента Володимира Зеленського "Велике будівництво" в модернізацію українських портів має бути вкладено близько 17 млрд грн капітальних інвестицій.

Крім розвитку портової інфраструктури, Швейцарія бере участь також у реалізації проєкту оновлення рухомого складу української залізниці. Надалі планується участь швейцарських інвесторів у розвитку туристичної інфраструктури України.

Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський повідомив, в рамках програми "Велике будівництво" з метою зменшення навантаження на дороги розвивається також річковий транспорт.

    Реклама на dsnews.ua