• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Дорожнє будівництво рятує українську економіку від падіння, — дослідження

Реалізація президентської програми "Велике будівництво", зокрема поліпшення дорожньої інфраструктури, позитивно позначиться економіці країни в найближчі роки

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила група незалежних економістів з Ukraine Economic Outlook (Інститут економічного прогнозування) за результатами дослідження, повідомляє "Дело".

Експерти стверджують, що якби не "Велике будівництво", то ВВП країни внаслідок коронакризи впав би значно нижче, а розмов щодо економічного розвитку точно ніхто б не вів.

Порівнюючи показники з іншими країнами, експерти відзначають, що український уряд зробив вагомий внесок щодо підтримки бізнесу під час пандемії.

"Неправильне твердження про те, що Україна зробила мало для підтримки бізнесу, оскільки загальний відсоток фіскальних заходів України, прийнятих для підтримки економіки (з урахуванням "Великого будівництва") перевершує за обсягами аналогічні пакети, прийняті в Росії (4,8% від ВВП), Китаї (4,8%), Великобританії (4,8%), Італії (4,7%) та Іспанії (4,1%)", — стверджують експерти.

Крім цього, економісти, проаналізувавши плани з відновлення економіки, дійшли висновку, що Україна веде вірну політику відновлювального зростання, акцентуючи увагу на проєкті "Великого будівництва".

"Відштовхуючись від того, що рівень інфраструктури України значно відстає від оптимального, ми припускаємо, що і подальша політика підтримки відновного зростання триватиме у форматі "Великого будівництва". Тому особливий акцент в роботі ми робимо на розрахунок ефекту програми на помʼякшення спаду України в 2020 році і довгостроковий вплив на зростання продуктивності праці", — йдеться в дослідженні.

І найцікавіше: "Велике будівництво", на думку дослідників, дозволило утримати ВВП від різкого падіння. Замість падіння до 11%, спад сповільнився до 3,7% ВВП. 

"Ми оцінили роль президентської програми в помʼякшенні спаду реального ВВП України по кварталах. Інфраструктурні проєкти зберігали від 2,5% ВВП у другому кварталі до 5,1% і 7,3% в третьому і четвертому, відповідно", — резюмують експерти.

Підсумувавши всі викладені фактори й дані, економісти приходять до висновку, що позитивний ефект від дорожнього будівництва збережеться протягом 10-15 років, а якщо Україна і далі буде дотримуватися стратегії розвитку транспортної інфраструктури, то це дозволить підвищити довгострокову економічну віддачу від будівництва.

Раніше Укравтодор відзвітував про успіхи "Великого будівництва", заявивши, що дороги стали якіснішими, безпечнішим та дешевшими. 

    Реклама на dsnews.ua