• USD 26.6
 • EUR 31.5
 • GBP 36.8
Спецпроєкти

Довгострокові стратегії міст забезпечать прискорений розвиток України, - експерти

Довгострокові стратегії розвитку українських міст забезпечать швидкий підйом економіки регіонів та країни в цілому

Реклама на dsnews.ua

На цьому наголосили учасники пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" 3 серпня щодо розробки стратегії Одеси до 2050 року.

Формулою успіху експерти вважають тісну взаємодію місцевої влади та бізнесу з метою розробки цікавих проєктів для інвесторів та захисту їх прав.

Національна економічна стратегія України 2030, прийнята в березні Кабінетом міністрів, засвідчила пріоритет інноваційного розвитку країни та інтенсифікацію регіонального розвитку. Все це доводить важливість створення стратегій розвитку окремих міст.

Одеса першою в країні отримає стратегію розвитку на 30 років. Ініціатором її розробки став Одеський бізнес-клуб. Документ готує команда українського футуролога Андрія Длігача. Консультантом залучили Влада Михненка, професора у сфері сталого розвитку Оксфордського університету.

"Якщо в містах забезпечити підтримку бізнесу, захист прав інвесторів і цікаві проєкти для вкладення коштів — зможемо потрапити на інвестиційну карту світу, попри загальнонаціональні ризики, що має врегулювати держава. Ресурси й у світі, й в Україні є — проте ключовим стає питання довіри та ідей", — зазначив д.е.н., голова Advanter Group, співзасновник Центру економічного відновлення Андрій Длігач.

"Ми поставили завдання зробити Одесу цікавою 365 днів на рік, а не тільки влітку. Ми бачимо її новаторським, інноваційним містом, концентрацією креативних індустрій, домівкою для айтішників, дизайнерів, творців, людей, які працюють віддалено у різних компаніях світу. Є можливості для створення тут фулфілмент-центрів для обробки та доставки замовлень для світових торгових операторів, наприклад, "Алі Експрес" і "Амазон". Одеса може стати тим самим місцем, де люди похилого віку проводять свої золоті роки. Кооперація влади, бізнесу та інвестора стане золотою формулою для розвитку міста і реалізації стратегії Одеси до 2050 року", — підкреслив Дмитро Казавчинський, засновник Одеського ділового клубу.

Презентація стратегії Одеси до 2050 року пройде 17 вересня в рамках Odessa Business Forum (OBF).

Підтримують OBF такі поважні спікери, як:

 • Влад Михненко, кандидат наук, адʼюнкт-професор в галузі сталого міського розвитку, науковий співробітник Коледжу Святого Петра Оксфордського університету
 • Карл-Філіп Коенеграхтс, стратег, новатор з Гента (Бельгія), творець альтернативного бачення і концепції "Розумне місто", "Місто людей"
 • Андрій Длігач, співзасновник і CEO Advanter Group. Доктор економічних наук, стратег, футуролог. Експерт з формування стратегій бізнес-проривів. Член рад директорів Digital Transformation Institute і SingularityU Kyiv. CEO агенції Luniter troubleshooting. Професор бізнес-школи KSE, співзасновник бізнес-спільноти Board
 • Кейс Донкерс, засновник проєкту City as a LAB, один з ключових засновників Dutch Design Week. Дизайнер міського середовища, головний урбаніст Ейндховена (Нідерланди)
 • Валерія Іонан, заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції. Відповідає за національні проєкти "Дiя.Бiзнес" і "Дiя.Ціфрова освіта", напрями онлайн-безпеки та євроінтеграції
 • Дмитро Казавчинський, співзасновник Odessa Business Club і "Охоронні пломби GST"
 • Андреас Флодструм, співзасновник і CEO компаній Beetroot і Beetroot Academy, співзасновник шведсько-українських IT-компаній Beetroot і Beetroot Academy
 • Андрій Здесенко, засновник і головний виконавчий директор Biosphere Corporation, власник компанії Charisma Fashion Group, співзасновник мережі українських ресторанів Vapiano, співзасновник бізнес-клубу Inspira в Дніпрі
 • Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ. Співзасновник IT-Cluster Odessa
 • Максим Бахматов, засновник і глава "Офісу Трансформації", керуючий партнер UNIT.City, новатор, бізнесмен, підприємець, ексгендиректор ВДНГ.

Ведучим першого Odessa Business Forum стане український маркетолог, засновник Fedoriv Group — Андрій Федорів.

  Реклама на dsnews.ua