• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

ДТЕК Нафтогаз отримав видобуток газу з ущільнених пісковиків на глибині більше 5 км

ДТЕК Нафтогаз успішно виконав роботи по інтенсифікації глибокої свердловини Семиренківського родовища за передовою технологією, в результаті якої вдалося отримати промисловий приплив газу і конденсату і повернути свердловину у видобувний фонд
Реклама на dsnews.ua

Також в результаті інтенсифікації компанія довела наявність запасів вуглеводнів в горизонті, який раніше промислово не розроблявся.

Інтенсифікація проводилася в пласті з низькою проникністю на глибині понад 5000 м в умовах високих тисків і температур. Успішна адаптація передової технології була виконана під керівництвом Технологічного центру ДТЕК Нафтогаз.

"З огляду на комплекс складних вихідних геолого-технологічних факторів у свердловині, успішно провести інтенсифікацію дозволив системний підхід до адаптації передових технологій. До проекту були залучені співробітники багатьох підрозділів ДТЕК Нафтогаз, провідні міжнародні та українські сервісні компанії, а також профільні члени постійно діючої Експертної ради", - зазначив керівник Технологічного центру компанії Максим Дорохов.

Нагадаємо, в 2019 році в ДТЕК Нафтогаз була створена Експертна рада для сприяння впровадженню найкращих світових практик в компанії. До ради увійшли 13 міжнародних експертів.

Директор з видобутку та переробки вуглеводнів ДТЕК Нафтогаз Олексій Раптанов підкреслив: "Проведена інтенсифікація показує можливість і ефективність виконання подібних робіт на глибинах понад 5000 м в умовах високих тисків і температур. Це дозволить проводити розробку нових важковидобувних запасів, що сьогодні стратегічно важливо для збільшення видобутку газу і досягнення енергонезалежності України".

    Реклама на dsnews.ua