• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Схрестити марихуану з криптовалютой. Як створюється "Силіконова долина канабісу"

Ринок медичної марихуани зростає шаленими темпами і створює все більше можливостей для заробітку
Реклама на dsnews.ua

Грецький мільярдер Девід оголосив про запуск амбітного проекту на стику двох хайпів - кріптовалюти та медичної марихуани. Він обіцяє створити спеціальний банк кріптовалюти SWX Coin, вартість якої буде прив'язана до середньосвітової ціни на медичну марихуану (CBD).

Головним активом його підприємства, розташованого в швейцарському місті Гштад, на сьогодні є насіння медичної конопель на нечувану суму в $750 млн. Девід планує організувати вирощування медичної марихуани на Карибських островах, де зараз створюється фермерський кооператив. Розрахунки з фермерами за їх продукцію і продаж медичного канабісу споживачам будуть вестися за токени, які можна буде придбати на його ж криптобирже Swissx Global Hemp Exchange.

Swissx Девід разрекламировал як дуже великий бізнес у майбутньому. "Східна частину Карибського басейну ідеальна для вирощування канабісу, а сам канабіс перетворюється з нелегального бізнесу вартістю в $400 млрд у всьому світі в легальний бізнес, вартістю в 10 разів більше. Це буде Силіконова долина канабісу, Уолл-стріт, Голлівуд", - заявив бізнесмен.

Сьогодні географія легального вживання медичної марихуани стрімко розширюється, її можна вживати без оглядки на заборони більш ніж в 30 країнах, у тому числі в США, Канаді, Польщі, Німеччині, Нідерландах, Чехії, Австралії і т. д. При цьому ціни на медичний канабіс, на відміну від криптовалют, відрізняються завидною постійністю - а це фактор стабільності для токена SWX Coin. Наприклад, у Канаді ціни на цей продукт за період з 2010 по 2017 рр. впали лише з 9 до 8,2 канадських доларів за грам або з $6,8 до $6,2. У той же час ринок медичної марихуани росте як на дріжджах. За даними видання cannabusinessplans.com тільки в Північній Америці в минулому році він досяг 12 млрд дол, збільшившись на 30%. А за прогнозом дослідницької групи Arcview Market Research і BDS Analytics, всього лише до 2021 р. світовий ринок виросте до $40 млрд.

Сподіваючись заробити на зростаючому ринку, Девід в свій проект вже втягнув Дензила Дугласа, колишнього прем'єр-міністра невеличкої острівної держави Сент-Кітс і Невіс в Східній частині Карибського моря. А в число тих, хто нібито підтримує його проект, заповзятливий мільярдер записав саму різношерсту публіку - від прем'єр-міністра Індії Нарендро Моді і Донателли Версаче, до Майка Тайсона і американського репера Snoop Dogg.

Теоретично створити криптовалюту, вартість якої буде спиратися на медичну марихуану, цілком можливо. Цифрові гроші коштують стільки, скільки за них готові платити. І це правило як не можна краще демонструє історія з вартістю биткойна, який ще в 2015 р. коштував $230, а до кінця 2017 р. злетів майже до $20 тис. Якщо Девід запропонує споживачам купити токени (вони, до речі, будуть на блокчейне биткойна), за які ті зможуть купувати потрібні їм препарати, цей бізнес цілком може розвиватися і процвітати.

Поки ж особистість самого підприємця говорить про те, що серйозний бізнес з цієї ідеї він навряд чи побудує. Біографія Девіда - просто типова із серії "звичаї золотої молоді". Він спадкоємець грецького мільярдера, член сім'ї Левентіс, владеющией мережею підприємств з розливу Coca-Cola в 28 країнах. Його стан оцінюється в $1,4 млрд, однак гроші він не заробив, а отримав у спадок, і вже багато років вкладає в різні проекти, які, швидше, приносять задоволення і служать розвагою, ніж серйозним бізнесом. Наприклад, Алкі створив модельне агентство, і при цьому був одружений три рази на моделях. У нього особняк в Беверлі-Хіллс, дорогі яхти і автомобілі, і кіноактори - в числі приятелів, і - багатомільйонні виплати жінкам в обмін на зняття звинувачень у сексуальних домаганнях.

Реклама на dsnews.ua

Девід створив компанію потокового відео і вирішив прорекламувати її вельми оригінальним способом - пообіцяв заплатити $1 млн тому, хто з'явиться голим перед президентом Бараком Обамою з нацарапанным на пузі адресою каналу. Загалом, типовий нероба, у якого грошей кури не клюють.

Історія зі створенням криптобиржи на основі медичної марихуани Алкі Девідом також пахне авантюризмом. Наприклад, у травні цього року поліція Сент-Кітс і Невіс заарештувала Девіда після того, як виявила, що він привіз на територію держави у своєму літаку 5 тис. кущів конопель і насіння на загальну суму близько $1,3 млн. Бізнесмен вийшов з-під арешту під заставу в 300 тис. і тут же забрався в Каліфорнії.

Примітно, що на острів підприємець прибув на запрошення свого партнера, екс-прем'єра Дензила Дугласа. Чинний прем'єр острівної держави Тімоті Харріс заявив, що влада дійсно збираються врегулювати використання канабісу в медичних, рекреаційних та релігійних цілях, проте зроблено це буде таким чином, що прибуток від вирощування конопель отримають тільки громадяни держави. За словами Харріса, уряд ніяких переговорів з іноземцями з приводу розведення плантацій конопель на Карибах і створення підприємств з її продажу не вело. У відповідь Алкі Девіс пообіцяв зробити з прем'єром острівної держави таке, що переказати це на сторінках нашого видання буде непристойно, але можна подивитися за посиланням.

Отже, ідея проекту цілком життєздатною, проте вона залежить від того, чи зможе розбещена грошима мільярдер залучити на свою сторону серйозних інвесторів. У будь-якому випадку ідеї для бізнесу витають у повітрі, і її можуть реалізувати й інші підприємці, які зможуть з'єднати два хайпи - кріптовалюти і медичний канабіс.

    Реклама на dsnews.ua