• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Економічне диво в Україні можливе: в УІБ назвали умови процвітання

Україна може реалізувати програму економічного дива і ВВП країни може збільшитися до 2040 року зі $160 млрд до $1 трлн, однак для цього необхідно, в тому числі, знизити частку державних витрат у ВВП

Реклама на dsnews.ua

Про це сказано в програмі Українського інституту майбутнього "Трильйон доларів для України", яку очолює економіст, колишній радник президента Росії Андрій Ілларіонов, передає "ДС".

Директор інституту майбутнього Вадим Денисенко зазначив, що в Україні відсутня довіра між державою і громадянами, що безпосередньо позначається на добробуті країни.

"Ми можемо говорити, що є глобальний розрив між державою і людиною. В принципі, питання довіри, без якого неможливо будувати економіку, неможливо будувати майбутнє — одна з ключових проблем для нас усіх", — зазначив Денисенко.

При цьому, за словами Андрія Ілларіонова, в Україні можна реалізувати моделі, які лежали в основі економічного дива Іспанії, Португалії, Японії, Тайваню, Південної Кореї, материкового Китаю.

Ілларіонов зазначив, що показник економічного дива — зростання ВВП на 7,2% протягом 10 років. Крім того, необхідно знизити частку державних витрат у ВВП.

"Головною проблемою, що пояснює економічну невдачу України, є зайві "розміри держави" в Україні… Згідно розрахункам за останньою методологією МВФ, в Україні "розмір держави" становить 46% ВВП", — сказав економіст.

Фахівці УІБ вказують, що стратегія успіху України складається з декількох важливих елементів.

"Забезпечення зовнішньої безпеки, в тому числі стратегічна євроатлантична інтеграція з членством в НАТО, індекс рівня корупції (індекс 6), забезпечення верховенства права (65), перехід до бюджетного профіциту з 2025 року, досягнення оптимальних розмірів держави в ВВП", — сказав Ілларіонов, додавши, що такі показники верховенства права і рівня сприйняття корупції в даний час у Грузії.

Економіст пояснив, що цих показників не можна досягти за 1 рік і необхідна системна робота. Однак, якщо цю програму реалізувати, то ВВП України в 2040 року досягне $1 трлн з нинішніх $160 млрд. Більше того, профіцит бюджету складе 3%, не буде боргів перед міжнародними фінансовими організаціями, в тому числі МВФ, середньорічний ВВП виросте в 3,8 рази, а на душу населення — в 4,2 рази, рівень споживчих цін складе 47,6% від цін США. В абсолютних цифрах цей розмір ВВП на душу населення за валютним курсом — $28 077, а за паритетом купівельної спроможності — $52 108.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua