• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Економіка України за рік зможе майже повністю відновитися — Світовий банк

Всесвітній банк прогнозує зростання економіки України в 2021 року на рівні 3,8% після падіння в 2020 на 4% через пандемію коронавірусної інфекції

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в звіті Всесвітнього банку, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Згідно з прогнозом Світового банку, економіка України зросте на 3,5% в 2022 році і на 3,7% в 2023 році. Раніше очікувалося зростання на 3,1% протягом двох років.

Як наголошується в звіті, економічна активність має продовжити відновлюватися у другому півріччі 2021 року, чому сприяють більш високий урожай, зміцнення споживчого попиту і сприятливі зовнішні умови.

У 2021 році прогнозується зростання на рівні 3,8% завдяки позитивному базового ефекту в сільському господарстві і в порівнянні з торішнім спадом. У прогнозі врахована можливість подальших тимчасових локдаунов і додаткове посилення з боку центрального банку на меті закріпити інфляційні очікування. Очікується, що в другому півріччі 2022 року інфляція знизиться до цільового рівня за рахунок ефекту від грошово-кредитної політики.

Як повідомляла "ДС", раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в 2022 році Кабмін прогнозує рекордне за десть років зростання економіки України — приблизно на 4%.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua