• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Екосистема підтримки. Як МХП дбає про ветеранів

У міжнародній компанії МХП реалізують програму реінтеграції ветеранів, що враховує індивідуальні потреби – від лікування та адаптації до підприємницьких ініціатив

турбота мхп про ветеранів
Реклама на dsnews.ua

Уявіть собі воїна, що повернувся додому після тривалих бойових дій. Він радий обійняти рідних та нарешті відпочити. Та замість спокою його чекають нові випробування та виклики. За результатами загальнонаціонального опитування "‎Рейтинг", ветерани найбільше стикаються з такими труднощами, як проблеми з фізичним та ментальним здоров’ям, отриманням медичної допомоги, оформленням соціальних пільг, а також відсутністю інклюзивного простору та адаптованого робочого місця для людей з особливими потребами. Та в Україні вже впроваджується програма, що допомагає подолати ці труднощі захисникам та їхнім родинам — "‎МХП Поруч".

Від початку повномасштабної війни понад 2900 співробітників МХП пішли на війну, щоб обороняти українців та державність — це кожен десятий працівник компанії, який вже має військовий досвід. Тож уже навесні 2022 р. в компанії почали аналізувати попередній досвід і світові практики та розробили методологію комплексної програми реінтеграції ветеранів, що базується на індивідуальному підході до кожного.

Фінансова стабільність під час і після служби

МХП є однією з небагатьох компаній в Україні, яка від початку повномасштабної війни і до сьогодні виплачує своїм мобілізованим співробітникам зарплати, забезпечуючи цим фінансову стабільність родинам. Загалом понад 1 млрд грн 82 млн грн заробітної плати отримали військові від МХП з початку повномасштабного вторгнення.

Коли захисники повертаються з війни, то компанія робить все можливе для їх успішної реінтеграції у трудову діяльність. Якщо стан здоров'я дозволяє, ветерани мають можливість повернутися на свої попередні посади. Якщо є труднощі, то роботодавець пропонує альтернативні вакансії, які враховують можливості кожної людини.

тренування ветеранів з адаптивного спорту
Ветеранські тренування з адаптивного спорту

Компанія також адаптує офіси та виробничі приміщення для людей з особливими потребами. Надає фінансову допомогу сім'ям та загалом всебічну підтримку в розв'язанні побутових проблем, з якими стикаються родини наших захисників, поки ті воюють на фронті.

Реклама на dsnews.ua

Дім — перше місце після служби

Турбота про родини — важлива складова реінтеграції, тому ми вдосконалюємо процедуру надання психологічної та соціальної підтримки. Й це індивідуальний супровід, бо кожен випадок є унікальним і включає різні виклики та ситуації.

Спільно з Veteran Hub та психологами МХП ініціювали створення анонімної та безоплатної Групи підтримки. Це безпечне місце, де родини зі схожим досвідом отримають допомогу на різних етапах переживання складних життєвих ситуацій. 

Важливо бути поруч 24/7

У компанії також створили Центр із взаємодії з військовими та ветеранами. Рушійна сила в ньому — координатори. Щодня в межах програми забезпечують:

  • юридичну підтримку,
  • психологічну допомогу,
  • послуги лікування/реабілітації, 
  • професійну перепідготовку,
  • іншу підтримку в рамках соціальної адаптації.
програма підтримки ветеранів
Центр із взаємодії з військовими та ветеранами

Відновлення та адаптація до життя в громаді

Захисникам системно бракує професійної підтримки та відновлення. Тому ми фокусуємося на облаштуванні реабілітаційних закладів.

Приміром, у Миронівській лікарні відновного лікування на Київщині відкрили реабілітаційний зал, який спеціалізується на відновленні опорно-рухового апарату та нервової системи. У межах програми реабілітацію вже пройшли понад 120 військових та ветеранів.

Ще одна важлива складова реабілітації — тренування з адаптивного спорту. Проводяться вони в різних громадах: ветерани, які дістали поранення на війні, стріляють з лука, грають у баскетбол на візках, катаються на хендбайку й метають ядро.

У компанії розвивають ветеранські простори в громадах, де кожен захисник може як отримати професійні консультації (юридичні або психологічні), так і поспілкуватися з побратимами, колегами чи волонтерами. Один з прикладів таких просторів — відкриття Ветеранського штабу в Жовкві на Львівщині та в Каневі на Черкащині.

Стимулювання ветеранського підприємництва

Один ключових способів реінтеграції ветеранів — сприяти розвитку їхньої підприємницької діяльності. Адже можливість реалізувати себе у бізнесі дає людям почуття гідності, фінансової незалежності та впевненості у завтрашньому дні. За соціологічними дослідженнями Українського ветеранського фонду, 64% фронтовиків хочуть бути підприємцями.

Тож у межах програми компанія підтримує експертизою та грантами підприємців-ветеранів. У квітні 2023 р. МХП спільно зі стратегічним партнером БФ "‎МХП-Громаді" та УВФ ініціювали конкурс #Варто "‎РобиТИ своє‎" з бюджетом у 15 млн грн. Ветерани, їхні дружини та родини загиблих отримали фінансову підтримку від 500 тис. до 1,5 млн грн для започаткування та розширення власного бізнесу (дивіться відеоісторії переможців тут).

фото ветерана Ігор Кумечко з родиною
Ветеран Ігор Кумечко з родиною, переможець грантового конкурсу #Варто "РобиТИ своє"

Такий комплексний та системний підхід помічають як в Україні, так і в світі. Зокрема, торік програму "МХП Поруч" відзначили міжнародною нагородою International Business Culture Award як найкращу ініціативу із корпоративної соціальної відповідальності.

    Реклама на dsnews.ua