• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Екскерівник "Укрзалізниці" зайнявся бурштиновим бізнесом в Україні, — ЗМІ

Колишній голова правління АТ "Укрзалізниця", польський рок-музикант Войцех Бальчун став співвласником добувної компанії в Україні

Войцех Бальчун
Войцех Бальчун
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в публікації NADRA.info, передає "ДС".

Як зазначає видання, Бальчун став співвласником компанії в Україні у вересні 2020 року. Він отримав 19,5% в капіталі ТОВ "Аурум Полонез", зареєстрованого в Рівному. Основний вид діяльності бізнесу – "Добування інших корисних копалин та розроблення кар'єрів". Загальний капітал товариства – 262,5 тис. грн, на частку Войцеха Бальчуна припадає трохи менше 51,2 тис. грн. 

Іншими засновниками компанії є Микола Нємцов з Чернівців і компанія з Польщі "Амос Інвестментс", стверджують журналісти, посилаючись на дані сервісу YouControl. В польських реєстрах "Амос Інвестментс" фігурує як акціонерне товариство, засноване в 2016 році, з капіталом в 2 млн злотих і основним видом діяльності "Послуги, пов'язані з морським транспортом". Також цій компанії присвячено окрему сторінку на сайті німецького інвестиційного фонду Amos Finance AG.

"Угода, внаслідок якої Войцех Бальчун став власником частки в українській компанії, не афішувалася, і станом на 04.03.2021 про неї не було згадки ані в ЗМІ, ані бодай на сторінках пана Бальчуна у Facebook, чи в LinkedIn", — вказує NADRA.info. 

Журналісти чекають на відповідь Войцеха Бальчуна та готові опублікувати її, щойно отримають.

За інформацією джерел видання, ТОВ "Аурум Полонез" з листопада 2020 року працює на родовищі, спецдозволом на яке володіє державне підприємство "Бурштин України". "Аурум Полонез" виступає водночас інвестором і підрядником на ділянці "Пугач" родовища "Клесівське" (північна околиця селища Клесів Рівненської області). При цьому видобутим камінням розпоряджається безпосередньо "Бурштин України" як власник спецдозволу.

"Приватна компанія ще в минулому році уклала з держпідприємством форвардний контракт, і виділила кошти, які дозволили ДП погасити частину боргів по зарплатах і по податках. Також за кошти, отримані від польських інвесторів, було відремонтовано частину техніки "Бурштину України". Завдяки їм підприємство зрушило з місця. В IV кв. 2020 р. підприємство видобуло понад 260 кг бурштину-сирцю", — заявило джерело, близьке до ДП "Бурштин України".

Ці дані в телефонному коментарі журналістам підтвердив особисто в.о. генерального директора ДП "Бурштин України" Володимир Чібісов.

Засновниками ТОВ "Аурум Полонез", за даними YouControl, є: 51% "Амос Інвестментс" (Польща), 19,5% Войцех Бальчун (Польща), 29,5% Микола Нємцов (Чернівці).

Як писала "ДС", у квітні 2016 року Кабінет міністрів призначив Войцеха Балчуна керівником "Укрзалізниці", а 1 червня схвалив з ним контракт. У серпні 2017-го Балчун написав заяву про відставку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua