• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Експерти пророкують українцям борщ по $1 при курсі 35 грн за долар

Реклама на dsnews.ua
Згідно з прогнозом Мінекономрозвитку, українців очікує зростання цін на товари і продукти максимум на 24,2% в цьому році

Мінекономрозвитку України підготувало орієнтир життя для країни на 2016-2017 роки. Причому цей консенсус-прогноз представлений у трьох сценаріях - оптимістичному, помірному та песимістичному, повідомляє "ДС" з посиланням на газету "Сьогодні".

Так, згідно з прогнозом відомства, в найближчі два роки українців очікує зростання цін на товари і продукти максимум на 24,2% в цьому році, і на 15,2% - у наступному. Це потягне за собою підвищення зарплат в середньому з нинішніх 4 тис. 118 грн до 5 тис. 575 грн в 2017-м.

Як повідомляє видання, еслі прогнози МЕРТ стануть реальністю, українцям доведеться більше платити за продукти, побутову техніку та відпочинок за кордоном: через два роки, з урахуванням інфляції та курсу долара, озвучених МЕРТ, літр червоного борщу подорожчає майже на 10 грн (до 30 грн), кілограм курячого філе - на 25 грн, лосося - на 28 грн, апельсинів - на 13,5 грн. Відчутніше зростуть ціни на техніку і туризм: так, за пилосос доведеться заплатити майже на 1000 грн більше, а тижнева поїздка в Туніс на людину стане дорожчою майже на 5000 грн.

При цьому експерти прогнозують, що народ відчує зростання рівня доходів тільки в 2017 році, пише видання.

"Якщо відштовхуватися від прогнозу МЕРТ, то в 2016-му реальні зарплати українців продовжать скорочуватися, але в 2017 році почнеться зростання. За середнім прогнозом, інфляція складе 16,5%, а зарплати збільшаться лише на 6,5%. Таким чином, заробіток населення зросте менше, ніж інфляція. Проте вже в 2017-му номінальне зростання середньої зарплати становитиме 16-20%, а інфляція при цьому буде майже 10%. Тобто зростання доходів населення - у наявності. Тому українцям доведеться потерпіти ще цей складний рік, а в 2017-му буде спостерігатися позитивна динаміка щодо виходу з кризи", - пояснив аналітик Іван Нікітченко.

Згоден і керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський: "Наша країна вже досягла дна, якщо брати до уваги всі раніше пережиті політичні та економічні шоки. Тому в 2016-му буде потихеньку спостерігатися позитивна динаміка від реалізації економічної частини Угоди про асоціацію".

Крім того, за його словами, очікується, що в країну більше заходити інвестиції. "Але потрібно продовжувати боротися з корупцією, провести судову реформу, йти по шляху незалежності, створювати нормальні умови для роботи бізнесу. Тоді з'являться нові робочі місця, а населення відчує підвищення доходів", - додав він, припустивши, що "невелике зростання добробуту, коли доходи зростають швидше, ніж ціни на товари, люди відчують вже в 2017-м".

Не виключають в МЕРТ і зростання курсу долара: за песимістичним сценарієм, через два роки він підскочить до 35 грн/$, в чому сумніваються аналітики.

"Швидше за все, валюта дорожчатиме повільніше темпів інфляції і середньої зарплати. Тобто у 2016 році курс долара може зрости на 6%, у 2017-му - на 3% (до 26,5-27 грн/$). Це означає, що імпортні товари і закордонні поїздки будуть ставати більш доступними для українців", - упевнений Нікітченко.

У свою чергу, Забловський вважає, що у 2017-му долар навіть подешевшає: "Швидше всього, у цьому році долар буде перебувати в діапазоні 26-25 грн, а в наступному - знизиться до 23-24 грн. На це вплине активізація бізнесу, а також запуск нових інвест-проектів, що збільшить приплив валюти в країну. Так і населення все активніше повертає свої накопичення на депозитні рахунки в банки. Це означає, що панічні настрої населення, які були пов'язані з валютними стрибками, спадають".

Читайте також:

Нагадаємо, в листопаді 2015 року вартість каструлі українського борщу об'ємом 3,5-4 літри подорожчала на 4,7%-4,9%, залежно від наявності м'яса в страві, і становила: з м'ясом - 74,17 грн, без м'яса - 21,91 грн.

Як повідомляла "ДС", за даними українського клубу аграрного бізнесу, по результатами жовтня 2015 серед соціально значущих продуктів рослинництва істотно зросли в ціні овочі "борщового набору" - на 44%, цукор - на 21% і гречка - на 12%.

    Реклама на dsnews.ua