• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Експерти VoxUkraine показали, як критики містобудівельної реформи маніпулюють фактами

Аналітична платформа "VoxUkraine" оприлюднила на своєму сайті результати дослідження, яке спростовує критику законопроєкту про реформування системи містобудівного контролю та нагляду №5655, що була висловлена після його прийняття Верховною Радою у першому читанні

Реклама на dsnews.ua

Законопроєкт запроваджує низку змін до закону України "Про регулювання містобудівної діяльності". 

За основу фактчекінгу було узято оцінку столичного архітектора Анни Кирій, яка активно розповсюдилася соцмережами.

Перше твердження, яке спростовується — що нібито "ФОПи за контрактом" будуть лобіювати інтереси забудовників. Під ФОПами маються на увазі зазначені у тексті законопроєкту "уповноважені особи з містобудівного контролю" — одна з трьох категорій, яка буде здійснювати такий контроль.

Насправді ж у тексті документу йдеться лише про юридичних осіб, які повинні відповідати низці критеріїв, наголошують автори дослідження

"Фізичні особи-підприємці взагалі не згадуються у статтях про містобудівний контроль або органи, що здійснюють такий контроль. Запропонована у проєкті стаття 66 уточнює, яким критеріям повинні відповідати уповноважені особи: наявність статусу юридичної особи; наявність у своєму складі інженерів з відповідною кваліфікацією; наявність не менше трьох (в окремих випадках — не менше пʼяти) осіб, які працюють у цій організації за трудовими чи цивільно-правовими договорами", — йдеться в повідомленні "VoxUkraine".

На відповідність критеріям юрособу перевірятиме центральний орган містобудівного контролю. Законопроєкт також передбачає містобудівний контроль з боку виконавчих органів влади на місцях.

Таким чином, уповноважені особи не є єдиним органом контролю, а ні про які ФОПи навіть не йдеться.

Дослідження спростовує також ствердження критиків, що реформа нібито знівелює авторство архітекторів, розбалансує систему та узаконить корупцію на об’єктах, які будуються за кошти держави.

"Прикро, що дехто з експертного середовища замість того, щоб разом працювати над удосконаленням та виведенням з тіні будівельної сфери, намагалися піддати сумніву реформу. Сподіваюся, результати дослідження, яке я ініціювала, просто тегнувши "VoxUkraine" у Facebook, "розставлять всі крапки над "ї". Розумію, що читати понад 400 сторінок законопроєкту, а тим більше компетентно розібратися в ньому — справа нелегка. Добре, що нам з ним допомогли аналітики", — прокоментувала дослідження одна зі співавторів законопроєкту №5655 Олена Шуляк.

Ключова мета законопроєкту — зробити будівельний ринок максимально ефективним та позбавити корупції. 

    Реклама на dsnews.ua