• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Енергохолдинг Ахметова оштрафували за монополію на 275,2 млн грн

Реклама на dsnews.ua

Антимонопольний комітет України оштрафував групу "ДТЕК", власником якої є Рінат Ахметов, понад 275,2 млн грн за зловживання монопольним становищем на Бурштинському енергоострові

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Антимонопольного комітету, передає "ДС".

Антимонопольний комітет України визнав дії групи ДТЕК (в складі АТ «ДТЕК Західенерго» і ТОВ «Д.Трейдінг») в торговій зоні «Острів Бурштинської ТЕС» в досліджуваний період з липня по жовтень 2019 року зловживанням монопольним становищем та наклав на компанії групи штрафи на загальну суму понад 275,2 млн грн.

«Острів Бурштинської ТЕС» – особлива зона на Заході України в межах Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей. Наразі ця територія об’єднана з європейськими енергосистемами, але від’єднана від іншої частини України. Близько 90% електроенергії на цьому «острові» виробляє ПАТ «ДТЕК Західенерго».

Антимонопольний Комітет встановив, що АТ «ДТЕК Західенерго», починаючи з 29 липня 2019 року, зменшувало в заявках на продаж електричної енергії в сегменті «ринок на добу вперед» (РДН) обсяги пропонованої електричної енергії в години мінімального навантаження. Це призвело до зростання обсягів продажів АТ «ДТЕК Західенерго» електричної енергії в сегменті «балансуючий ринок» за вищими цінами.

Крім цього, Товариство з обмеженою відповідальністю встановлювало в заявках на продаж електричної енергії на РДН завищені і економічно необґрунтовані ціни в години максимального навантаження. Такі дії не могли вчинити без збереження значних часткою АТ «ДТЕК Західенерго». Цьому сприяла практика, до якої вдалася ТОВ «Д.Трейдінг», обмежуючи доступ імпортованої електроенергії з території Словаччини в торгову зону «Острів Бурштинської ТЕС». Компанія протягом липня — жовтня 2019 року викуповувала більшу частину пропускної здатності, що призвело до зниження частки імпортованої електроенергії і, відповідно, збільшення частки АТ «ДТЕК Західенерго» на території «Острів Бурштинської ТЕС».

Вигоду від цих дій отримало і саме ТОВ «Д.Трейдінг», встановлюючи в двосторонніх договорах привʼязку цін на електричну енергію до цін, які сформувалися на РДН.

Постраждалими від таких дій енергетичних компаній виявилися всі, хто живе або працює на території енергоострову. Бізнес отримав істотно завищені тарифи і значно втратив у конкурентоспроможності. Громадяни частково були захищені від апетитів енергетиків, оскільки підпадали під дію ПСО — механізму покладання спеціальних обовʼязків учасників ринку з метою забезпечення доступності електроенергії для населення. Однак і вони відчули на собі подорожчання електрики, адже кожна копійка зростання вартості кіловата відображалася на вартості більшості товарів, вироблених в зазначених регіонах.

Рішенням Комітету за порушення на АТ «ДТЕК Західенерго» були накладені штрафи в розмірі понад 176 млн грн, а на ТОВ «Д.Трейдінг» — більш 99,2 млн грн.

    Реклама на dsnews.ua