• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

ЄС може зняти санкції з сина Януковича і декількох ексчиновників, — журналіст

ЄС може зняти санкції з сина експрезидента — Олександра Януковича, а також кількох інших чиновників його режиму

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив у Twitter журналіст "Радіо Свобода" Рікард Джозвяк, передає "ДС".

"ЄС може скасувати санкції проти сина Януковича Олександра і, можливо, декількох інших, таких як колишній в.о. прем'єра Сергій Арбузов, Олександр Клименко та Дмитро Табачник. Відсутність доказів, наданих Києвом для збереження їх у списку, змушує ЄС робити ці кроки", — написав він.

У березні минулого року ЄС зняв санкції з колишнього прем'єр-міністра Миколи Азарова і ексміністра енергетики і вугільної промисловості Едуарда Ставицького.

Під дією санкцій ЄС, запроваджених у 2014 році за незаконне привласнення державних коштів України або за зловживання службовим становищем, залишаються десять колишніх українських чиновників: Віктор і Олександр Януковичі, Віталій Захарченко, Віктор і Артем Пшонки, Віктор Ратушняк, Сергій Курченко, Дмитро Табачник, Сергій Арбузов і Олександр Клименко. Санкції щодо них продовжено на рік — до 6 березня 2021 року.

В останні роки Євросоюз почав знімати обмеження з чиновників часів президентства Януковича через недостатні докази проти них від українського слідства. У 2019 ЄС виключив зі списку санкцій ексглаву адміністрації президента Януковича Андрія Клюєва. Ще раніше зняв обмеження з колишнього міністра юстиції Олени Лукаш і нардепа Сергія Клюєва, регіонала Юрія Іванющенка та Віктора Януковича-молодшого у зв'язку з його смертю.

    Реклама на dsnews.ua